Podziel się opinią o miejskiej komunikacji

Ruszyły konsultacje społeczne projektu planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Włocławek, Do 11 grudnia mieszkańcy i zainteresowane podmioty mogą składać uwagi lub propozycje zmian do planu transportowego.

Uwagi w ramach konsultacji społecznych będą przyjmowane wyłącznie pisemnie, na specjalnie przygotowanym formularzu. Wypełnione formularze konsultacyjne można przekazywać: drogą elektroniczną (skan) na adres e-mailowy: [email protected], wpisując w tytule wiadomości „Konsultacje społeczne PT”; faksem na nr 54/414-41-48, drogą korespondencyjną na adres: Urząd Miasta Włocławek, Zielony Rynek 11/13, 87-800 Włocławek (liczy się data wpływu) lub osobiście w Urzędzie Miasta, ul. 3 Maja 22 - w godzinach pracy Urzędu, pok. nr 2. Projekt planu transportowego i formularz zgłoszeniowy są do pobrania pod adresem: http://www.wloclawek.pl/aktualnosci/12756_52364.html

5 grudnia, o godz. 11.00, w sali nr 4 ratusza przy Zielonym Rynku 11/13 odbędzie się spotkanie otwarte dla mieszkańców, podczas którego zostanie zaprezentowany plan transportowy. Przewidziano również dyskusję o zapisach tego dokumentu.
12 komentarzy

????

chyba warto przypoomnieć propozycje obniżenia pensji prezesowi MPK -16 tysiecy miesięcznie !!!! za co ? ....od czegoś trzeba zacząć ...prawda ?

1 1
ID:54755

abcde

To chyba jakiś kiepski żart z mieszkańców miasta. Tylko skrajnie niemądry uwierzy w to, że jakakolwiek uwaga przesłana mailowo na adres pałacu mgr inż dr hab hrabiego prezydenta zostanie przeczytana a co tutaj mówić o zajęciu się sprawą. UM i MPK robią sobie jaja z Włocławian próbując pokazać, że coś robią. Dopóki prezesowski stołek będzie zajmowała osoba, która zajmuje się pracami biurowymi (odbieranie maili od pasażerów) to o żadnej zmianie nie może być mowy.

1 1
ID:54756

zbutowany_grzejnik

"Podziel się opinią o miejskiej komunikacji"

Proszę bardzo:

1. Prezes, prezes i jeszcze raz prezes. Największa wada MPK, człowiek za wszelką cenę trzymający się ciepłego stołeczka (woli zarabiać kilkanaście tysięcy miesięcznie robiąc z siebie pośmiewisko - magia pieniądza).
2. Kierowcy, którzy myślą, że są na drodze świętymi krowami. Ciągłe wymuszanie pierwszeństwa np. na skrzyżowaniu Chłodnej i Kapitulnej. Dodatkowo przycinanie ludzi drzwiami.
3. Zatrudnianie canarinhos nie znających podstawowych przepisów i nie wlepiających mandatów po znajomości (nagminne).
4. Stan techniczny pojazdów i totalny brak wiedzy na temat logistyki.

1 1
ID:54757

krzywy_zonkil

Komunikacja Miejska? To co mamy w mieście bardziej przypomina komunikację zastępczą niż miejską. 100 rodzajów biletów, jakieś śmieszne minuty, nie można zrobić jednej ceny biletu normalnego i ulgowych? Ewentualnie dodatkowy bilet poza granice miasta i to wszystko. Rozkłady jazdy całkowicie nie przystosowane do potrzeb mieszkańców, jedna linia jeździ co 7-10min (np.z Azotów na Kazimierza Wlk.) inna raz na pół dnia, np.13K do Świętosławia, a jeśli już jedzie to w godzinach, które pasażerom nijak nie odpowiadają, a potem się dziwią, że kursy nie rentowne bo mało ludzi jeździ, każdy kombinuje jak może bo autobusy nie pasują najzwyczajniej. Latem masa ludzi jeździ rowerem albo idzie pieszo przez las na Mielęcin, a już z Mielęcina do Nowej Wsi i dalej Kruszyna to już istna porażka, ludzie do pracy nie mają jak dojechać normalnie bo godziny kursów nie dostosowane, podobnie dzieciaki do szkoły. I jeszcze jedno, w Bydgoszczy od stycznia ceny biletów MALEJĄ o 20gr, a u nas jak będzie???

1 1
ID:54764

dzonny_killer

prezes mpk nie utrzymałby się przez miesiąc w jakiejkolwiek prywatnej firmie, tak nieudolnego zarządzania może mu chyba pozazdrościć jedynie pałucki... kosmiczne pobory nierelatywne w stosunku do przynoszących straty spółce i miastu decyzji... likwidacja linii... likwidacja kursów... rozkłady jazdy wzięte chyba z kapelusza, albo na zasadzie "no dobra to se o trzynastej damy dwa kursy"... zbyt wiele różnych cen biletów, z idiotycznymi na czele 15 minutowymi!!! po co to? szczególnie przy tak rozkopanym i zakorkowanym mieście?
sprzedaż dobrych wozów tłumaczona zmniejszeniem liczby kursów, a za chwilę zakup całkiem nowych tłumaczona koniecznością wymiany taboru - paranoja kompletna... :p

1 1
ID:54765

????

@krzywy_zonkil: Czyli komunikacja miejska finansowana z podatków mieszkańców nie może być obliczona na wille i pensje prezesów ale ma realizować potrzeby podtaników - mieszkanców - o czym polityczna zaraza notorycznie zapomina , podobnie rzecz ma się z zaopatrzeniem w wodę i infrastrukturą drogową , parkingami , basenami , stadionami -prawda ? A wszystko w ramach służebnej roli samorządu dla mieszkańców ...

1 1
ID:54766

maks

Sprawna komunikacja miejska to podstawa życia miasta,ale nie we Włoocławku,jak można mówić o rozwoju miasta ,kiedy np.osiedle Południe liczące podobno 40 tys. mieszkańców z ul.Kaliskiej obsługuje jedna linia co pół a nawet co godz.a w soboty to już tragedia.Nie można wliczać linii 2 i 13 kiedy te autobusy kursują co kilka godż.Dlatego śródmieście szybko pustoszeje,tracą na tym sklepy ,restauracje w ogóle brak życia.Mówi się o przywróceniu miastu Wisły ,ale jak nad tą Wisłe dojechać.

1 1
ID:54768

krzywy_zonkil

@dzonny_killer: ale przecież za ustalanie kursów, ceny biletów i wszystko inne nie jest odpowiedzialny prezes MPK tylko Urząd Miasta, który zarządza MPK. Obecnie prezes MPK jest tylko po to, żeby być, bo w spółce musi być prezes... Zarządzanie MPK należy do UM.

1 1
ID:54772

dzonny_killer

@krzywy_zonkil: dlatego wymieniłem obu nieudolnych: pałuckiego i krygiera

1 1
ID:54774

fiskus

Uwolnić rynek , dać możliwość przewozom prywatnym zamiast płacić prezesowi.
Jak domniemywam w tym uroczym mieście , UM woli płacić krocie prezesowi .

1 1
ID:54777

prosta róża

to po to,żeby być,to prezes się drogo ceni.

1 1
ID:54781

nowy prezes

zbuntowany grzejnik nowym prezesem mpk

1 1
ID:54783


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA