Duże nadużycia ujawnione w MOPRze

Pracownica MOPR regulowała prywatne rachunki z konta firmy, była dyrektor wydzwoniła przez 30 dni prawie 900 złotych z telefonu służbowego, a część pracowników dostawała podwójne wynagrodzenie.

Wstępne wyniki audytów przeprowadzonych w jednostkach podległych miastu są druzgocące. W zeszłym tygodniu  pisaliśmy między innymi o stratach, jakie poniósł budżet miasta w wyniku braku odpowiedniego nadzoru podczas przebudowy dawnej "jedynki" i kwotach wydawanych przez spółki miejskie na materiały promocyjne.

Przykładów niegospodarności jest bardzo dużo mówił podczas spotkania z mediami prezydent Marek Wojtkowski prezentując wyniki audytu przeprowadzonego w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie.
Była pracownica MOPR regulowała swoje prywatne zobowiązania finansowe z pieniędzy publicznych. W 2013 roku dwukrotnie zapłaciła czynsz za mieszkanie. Kiedy sprawa się wydała, kobieta zwróciła pieniądze i zrezygnowała z pracy. Sęk w tym, że była dyrektor oraz kilku pracowników wiedziało o "przekręcie", ale nikt nie podjął decyzji o wyciągnięciu konsekwencji służbowych.

Kolejną "niespodzianką", którą ujawnił audyt było to, że niektórzy pracownicy wraz z byłą dyrektor byli zaangażowani w działalność Miejskiego Zespołu d/s Orzekania o Niepełnosprawności i z tego tytułu pobierali dodatkowe wynagrodzenie.

Prezydent przypomniał także, że Mariola Jarzembowska kupiła ekspres do kawy za ponad 3 tysiące złotych i telefon iPhone 5S 16 GB Gold. Ostatni rachunek byłej dyrektorki wyniósł aż 894 złotych.

 

Wyniki wszystkich audytów przeprowadzonych w jednostkach podległych miastu, będą zamieszczone na stronie ratusza.
12 komentarzy

m.sz

nooo tylko jak ja nie dostam beciikowego i tlumaczylam czemu tak pozno zorietowalam sie o ciazy mowiac ze zaszlam 5 tyg opo porodzie i niee pomyslalam ze jestem w ciazy bo objawow tez nie bylo spytalam czy moge pisac pismo zeby mi przyznali becikowe gdyz prz 3 dziecku potrzebowalam tych pieniedzy panie powiedzialy ze i tak pismo wyrzuca....

1 1
ID:61572

Bajerant

To w końcu były wybory prezydenta czy prokuratora?
Nic nie słychać o nowych miejscach pracy????

1 1
ID:61577

do m.sz

Trzeba było "sypnąć" ginekologowi prowadzacemu- od razu wydalby zaswiadczenie o prowadzeniu ciazy od 10 tygodnia ;)

1 1
ID:61581

george best

Zlikwidować ten przytułek .Złodziei ukarac 50 tysiącami i zabrać im prawo do wykonywania zawodu .Nauczcie się wszystkie wsioki pracujący na Państwowym że nie wolno kraść bo powinni wam za to łapy ucinać.Niedługo przegonicie w złodziejstwie PANDA .
Zreszta widze że przykład idzie z góry tylko tam już w milionach jadą.

1 1
ID:61582

zadra

Wreszcie!!! Dokładnie przyjrzeć się należy także pewnej lekarce orzekającej,jej zachowaniu które jest irracjonalnie.Według mnie sama wymaga leczenia.Podczas badania pacjenta, uśmiecha się ironizuje,szydzi, twierdząc,że wszyscy mają takie dolegliwości, ona także.Rozrzuca dokumentację medyczną pacjenta.Pyta czy przyszedł o własnych siłach,jeśli odpowie,że tak ona wtedy stwierdza,że jest na tyle zdrowy,że grupa mu nie przysługuje.Pozbawia grup łudzi,którym sama te grupy przydzieliła.Jest bezczelna,złośliwa i potrafi na dodatek powiedzieć,że odwołanie do Bydgoszczy nic nie da bo to od niej zależy,a komisja i tak rozpatrzy sprawę negatywnie.Nic tej pani nie wzrusza.Jest nieczuła,i zimna jak ryba.Zero szacunku do pacjenta.Ja życzę tej pani mojego ,,zdrowia'' moich ,,braku dolegliwości'' mojego,, nie bólu'' skoro jak twierdziła jestem zdrowym człowiekiem to przecież niczego złego tej pani nie życzę prawda??? Amen

1 1
ID:61584

szukający sprawiedliwości

Wałek i jeszcze raz walekco to zatrudnienie w zaawansowanej ciąży Karolina K która po miesiącu i tak poszła na chorobowe I miasto płaci a miasto to my, coś tu jest nie tak, przyjzyjcie się temu urzędowi lepie........!!!

1 1
ID:61585

gosc123

Wałki są też robione z dofinansowaniem do mieszkań w których osoba ubiegająca sie o dofinansowanie nie mieszka w tym mieszkaniu a w dodatku wynajmuje jeden czy dwa pokoje.A to przecież z naszej pracy to całe barachło jest utrzymywane.

1 1
ID:61615

dzonny_killer

a czego innego się spodziewaliście po nepotyzmie czerwonej zarazy... :p

1 1
ID:61622

Moher

Ja proponuję o dokładne sprawdzenie, kto otrzymał pieniądze z PFRON-u na likwidację barier architektonicznych i w jakiej kwocie.

1 1
ID:61633

george best

@~Moher: O tu dobrze trafiłeś ja jeszcze dodał bym Caritas tam tez warto sprawdzić ale kto to zrobi

1 1
ID:61644

prestidigitator

@~zadra:
Czy to chodzi o lekarkę o specjalności z zakresu rehabilitacji i dwuczłonowym nazwisku K.... - W albo odwrotnie? .Jeśli tak, to faktycznie chorym grup nie przyznaje, ale cwaniakom i symulantom , owszem.

1 1
ID:61710

zadra

Do prestidigitator
Wszyscy wiemy o kogo chodzi ; )
W dodatku ma wszystkie te dolegliwości jakie mają pacjenci zgłaszający się na komisję,aż dziw,że sama prowadzi auto z takimi dolegliwościami,chodzi o własnych siłach i nie trzeba jej doprowadzać na komisję lekarską by mogła orzekać innych.

1 1
ID:61818


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA