Budżet Obywatelski, ostatnie dni na zgłaszanie pomysłów

Do 15 czerwca można zgłaszać propozycje do Budżetu Obywatelskiego. Głosujący może złożyć więcej niż jedną propozycję do BO Włocławka na rok 2019. Obowiązuje zasada, że każdą z propozycji należy złożyć na osobnym formularzu. Trzeba pamiętać, że ta sama propozycja nie może być zgłoszona do dwóch puli środków, a wybór puli, do której propozycja zostaje zgłoszona, należy do zgłaszającego.


Ważne jest, że w edycji Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok może wziąć udział każdy mieszkaniec Włocławka, który ukończył 16 lat. Co więcej, w tej edycji można złożyć propozycję dotyczącą innego okręgu niż ten, w którym mieszkamy. Miejsce zamieszkania i teren, którego dotyczy dany projekt nie muszą mieć ze sobą związku. Ta sama zasada, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, będzie dotyczyła również głosowania.

W piątek kończy się zgłaszanie propozycji do Budżetu Obywatelskiego na rok 2019. W tym roku jest to on wyjątkowy, ponieważ kwota, która została przeznaczona wynosi 4 miliony złotych. 1 milion złotych przeznaczony jest na propozycje ogólnomiejskie, a 3 miliony podzielone na poszczególne osiedla. Wiemy, że propozycji w tym roku będzie więcej, gdyż zachęciliśmy młodzież, aby złożyła swoje projekty. Przeprowadziliśmy dość szeroką akcję edukacyjną wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, po to aby włączyć ich w obywatelskość w naszym mieście. Mając doświadczenia z ubiegłych lat wiemy, że ta grupa osób od 16 do 24 roku życia, zawsze była grupą najmniej aktywną, dlatego chcemy zmotywować młodzież, aby w tym roku te projekty zostały złożone, gdyż młodzi ludzie, być może mają lepsze pomysły lub inny pomysł na miasto - mówiła Barbara Moraczewska zastępca prezydenta do spraw oświaty

Wyodrębnionych jest 7 okręgów z przypisanymi do nich maksymalnymi kwotami: Zazamcze - 600 000,00 zł; Małe Południe - 600 000,00 zł; Duże Południe - 300 000,00 zł; Śródmieście - 600 000,00 zł; Kazimierza Wielkiego - 400 000,00 zł; Michelin - 300 000,00 zł; Zawiśle - 200 000,00 zł.

Funkcjonuje specjalna zakładka z informacjami dotyczącymi BO 2019: http://www.wloclawek.pl/pl/artykuly/251/bo-ty-decydujesz-budzet-obywatelski-miasta-wloclawek-na-rok-2019 Została też uruchomiona strona: https://bo.wloclawek.eu/

Formularz zgłoszenia propozycji do Budżetu Obywatelskiego jest dostępny w formie elektronicznej na stronie internetowej www.wloclawek.pl oraz na stronie internetowej: https://bo.wloclawek.eu/, a także w formie papierowej w: Urzędzie Miasta przy Zielonym Rynku 11/13, Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a oraz w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Bojańczyka 11/13.

Weryfikacja propozycji oraz ogłoszenie listy propozycji nastąpi do dnia 17 sierpnia 2018 roku. Głosowanie odbywać się będzie od 20 sierpnia do 7 września.  Ogłoszenie wyników głosowania nastąpi do 28 września.

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości dotyczących Budżetu Obywatelskiego Miasta Włocławek na rok 2019, do dyspozycji włocławian są: e-mail: budzet.obywatelski@um.wloclawek.pl, telefon: 54 414 43 55 (poniedziałek, środa, czwartek: 7.30-15.30, wtorek od 7.30 – 17.00, piątek 7.30 – 14.00).

Nabór propozycji do Budżetu Obywatelskiego zostanie zamknięty 15 czerwca.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Wójt Gminy Włocławek Ewa Braszkiewicz z poparciem PiS

Kandydat na prezydenta Zjednoczonej Prawicy Jarosław Chmielewski, podczas konferencji..

Szczęśliwi Seniorzy. III filar programu kandydata SLD

Kandydat SLD na prezydenta Włocławka Krzysztof Kukucki przedstawił, podczas..

Kandydat Kukucki stawia na oświatę i skuteczną edukację

Kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta Włocławka, podczas wczorajszej..

Bez korków na osiedlu Michelin, są konkretne propozycje

Przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej zorganizowali w poniedziałek konferencję..

Przewodniczący Koła Nowoczesna opuścił szeregi partii

Jakub Girczyc, przewodniczący Koła Nowoczesnej we Włocławku, podczas briefingu..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..