MPEC podsumował 2017 rok i planuje kolejne inwestycje

Dzisiaj w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej odbyła się konferencja prasowa na której został podsumowany okres grzewczy 2017/2018 oraz zrealizowane w tym okresie inwestycje. Prezes spółki Jacek Kuźniewicz przedstawił również plan przyszłych działań przedsiębiorstwa.


Jak wynika z podsumowania okresu grzewczego 2017/2018 sporządzonego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w mieszkaniach i domach włocławian oraz pozostałych budynkach podłączonych do miejskiej sieci energetycznej, najwięcej grzano w styczniu i lutym tego roku. W całym sezonie grzewczym, czyli od października do kwietnia, z ciepła korzystano najwięcej od pięciu lat. Mimo dużego zapotrzebowania sieć grzewcza funkcjonowała bez zarzutu, pierwszy raz od dziesięciu lat.

Jestem zadowolony z minionego okresu. Naszym głównym produktem jest ciepło, a zadaniem, jakie stawiamy w MPEC, to żeby bez żadnych przeszkód dostarczyć je włocławianom, dbając o ich komfort, oczywiście, zdarzyły się drobne usterki, trzeba do nich zaliczyć zużycie się części ruchomych pomp obiegowych czy układu zasilania elektrycznego, ale są one z gatunku takich, których sprawna naprawa była niezauważalna dla mieszkańców - powiedział Jacek Kuźniewicz, prezes MPEC we Włocławku
 
Na ostatnim posiedzeniu Rady Nadzorczej spółki, omówione zostały wyniki finansowe i sprawozdanie merytoryczne Zarządu za 2017 rok. Rada Nadzorcza wyraziła pozytywną opinię na temat działalności przedsiębiorstwa, a także wystąpiła do Walnego Zgromadzenia o udzielenie absolutorium za realizacje roku obrachunkowego 2017. 

Prezes spółki miejskiej poinformował dzisiaj, że w tym roku nie będzie przerwy letniej w dostawie ciepłej wody, urządzenia firmy zostały skonfigurowane, tak aby mieszkańcy nie mieli żadnych utrudnień. Włocławianie nie muszą się również obawiać drastycznych podwyżek ciepła w przyszłym sezonie grzewczym. MPEC w ubiegłym roku, po raz pierwszy zanotował rekordową liczbę nowych przyłączeń i zyskał 40 odbiorców. Spółka rozwiązała, również problem z dostawą ciepła na osiedlu Michelin i wybudowała ciepłociąg. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej planuje już nowe inwestycje.

Przed nami są nowe zadania, które będą miały bardzo istotny wpływ na spółkę w latach następnych. Realizujemy inwestycję dostosowawczą źródeł ciepła do dyrektyw unijnych, to bardzo duże wyzwanie. Przedsięwzięcie szacowane jest na 57 mln złotych, podzieliliśmy je na etapy, aby sprawnie nim zarządzać, otwarcie przetargu planowane jest na 25 czerwca, dzięki nowym instalacjom MPEC będzie mógł dalej funkcjonować po 2022 roku, jeśli byśmy tego nie zrobili, spółkę trzeba byłoby zamknąć, gdyż nie spełnia standardów unijnych. Dwie następne inwestycje związane są z poszukiwaniem alternatywnego sposobu produkcji energii cieplnej, aby pozbyć się opłat za emisje CO2 - informował prezes spółki Jacek Kuźniewicz

Przedsiębiorstwo dostarcza klientom ciepło systemowe, z którego w skali kraju korzysta ponad 15 mln osób. Gwarantuje komfort w korzystaniu z ogrzewania i ciepłej wody, jest bezpieczne dla zdrowia i środowiska. Bardzo dobry ostatni okres w wykonaniu miejskiej spółki został dostrzeżony przez branżowy magazyn Strefa Gospodarki. W rankingu przedsiębiorstw energetyki cieplnej za zaszły rok MPEC został sklasyfikowany na wysokim, 10. miejscu w kraju i drugim w województwie.


2 komentarze

gość-92875

Części ruchome ? Kto to mówi -fachowiec czy polityk ? Wymiana łożysk w pompach to usterka godna wystąpienia prezesa ? Nie będzie drastycznych podwyżek ? A jakie będą ? Ukryte i zakamuflowane jak te poprzednie ? Ilu odbiorców prywatnych rekordowo zdecydowało się na podłączenie do sieci w Mielęcinie a ile faktycznie kosztowała miasto ta inwestycja i za ile lat się zwróci ?
Kto zapłaci za naprawę już pękajacej drogi pod którą biegnie ciepłociąg ?
Dlaczego nie dopuszcza się do Włocławka konkurencyjnego ciepła z kierunku Anwil ?

0 0
ID:77863

gość-21976

Jak ktoś raz skłamie to będzie kłamał ciągle .

0 0
ID:77884


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Radni PiS o ekspertyzie dotyczącej remontu hali OSiR

Remont hali sportowej kosztował prawie 10 milionów złotych. Kilka miesięcy po..

Mikołaj Bogdanowicz rozpoczął kampanię „Nowej Piątki”

O inauguracji trasy Nowej Piątki Prawa i Sprawiedliwości w kujawsko-pomorskim..

Nowa „piątka", czyli propozycje rządu PiS dla Polaków

W sobotę na konwencji Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło nowe punkty programowe dla..

Marek Wojtkowski o sprawozdaniu parlamentarzystki PiS

Wczoraj w ratuszu odbył się briefing prasowy, którego tematem była współpraca z..

PiS wnioskuje o utworzenie miejskiej stacji paliw

Przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości wraz z poseł Joanną..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..