Kolejne roszady w spółkach. Powołano nową prezes MBM

Z końcem czerwca ze stanowiska prezesa zarządu PGK Saniko, decyzją Rady Nadzorczej został odwołany Jarosław Pułanecki. W środę ze stanowiska prezesa spółki Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe została odwołana Katarzyna Figiel-Stolcman.


Włocławska Spółka Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe, która została powołana przez Radę Miasta w celu budowy mieszkań na wynajem oraz z dojściem do własności ma nowego prezesa. Dotychczas spółką MBM zarządzała Katarzyna Figiel- Stolcman. Co było powodem odwołania byłej już prezes?

Miarą bycia prezesem jest efektywność, natomiast rok czasu już abstrahując od tego, że sytuacja w Radzie Miasta jest specyficzna, prezes nie potrafiła przekonać radnych co do swoich pomysłów, dlatego też postanowiliśmy zrobić nowe otwarcie w spółce. Została powołana inna osoba z innymi pomysłami. W tej chwili przygotowujemy zupełnie inny pomysł budowy mieszkań na wynajem, bo ja z tego pomysłu nie rezygnuje i cały czas uważam że powinna to robić spółka celowa, która została wyodrębniona. Ja oceniam prezesów poprzez efektywność działań w spółce, nie można liczyć tylko na ciągłe dokapitalizowanie spółki, trzeba też myśleć o realnych przychodach, myślę że ta osoba, która została powołana takie przychody nam gwarantuje - powiedział prezydent Marek Wojtkowski

Spółka MBM mierzyła się z wieloma problemami, potrzebowała między innymi kredytu, jednak warunkiem jego uzyskania było zobowiązanie miasta do podwyższenie kapitału zakładowego. Radni PIS i niezależni podczas sesji Rady Miasta swoimi głosami zdecydowali, że spółka nie otrzyma wsparcia finansowego (więcej tutaj). Jak sprawę komentują radni?

Myślę, że jest to cicha koalicja Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej, bo okaże się, że we wrześniu stanie ten punkt na sesji Rady Miasta, prezes dostanie poparcie radnych PIS i mieszkania zaczną w końcu się budować – mówił radny Damian Chełminiak

Teraz wszystkimi pracami spółki, której przedmiotem działalności jest budownictwo mieszkaniowe we Włocławku pokieruje Katarzyna Minett, która do tej pory zajmowała się sprawami ekonomicznymi.
5 komentarzy

gość-93682

Panie Prezydencie, to nie tak, ze winna jest Prezes spółki i to kobieta. Prawdziwy mężczyzna powiedziałby, ze to jest jego wina, jako Prezydenta Miasta, że nie umiał zbudować koalicji dla poparcia jego projektu uchwały, bo projekty uchwał wnosi Prezydent, a nie prezesi spółek. Widać, ze Pan Prezydent interesujący się historią Kujaw w zaborze rosyjskim przejął marketing carski: "Ja jestem dobry car, a źli to są bojarzy." Tylko niedługo Panie Prezydencie bojarów braknie.
Tak na marginesie pytanie: czy informował Pan o zmianach w spółce koalicjanta czyli Krzysztofa Kukuckiego przebywającego na urlopie? A może zmiana nastąpiła dlatego, że Kukucki jest na urlopie?

1 1
ID:78338

gość-38480

ten jak se w stopy strzela przed wyborami buahahahaha, kto ci człowieku podsuwa takie żenujące pomysły, ale jaja... wracaj pan do siebie, to już przestaje być śmieszne, nikt tu ciebie nie chce człowieku, zobaczysz na jesieni...

1 1
ID:78339

gość-27967

Faktycznie Wojtkowski nie ma żadnego pomysłu na zarządzanie miastem poza trwaniem do końca kadencji.
Szkoda tych czterech straconych dla miasta lat.

1 1
ID:78347

gość-13629

prezydent Wojtkowski znany jest z tego, że jest znany. i tyle. nie widzę absolutnie ale to absolutnie żadnych pozytywów tej kadencji. żadnych. Zmarnowane kolejne lata. Dopóki nie wybierzemy konkretnego człowieka dopóty nic się w mieście nie zmieni. Daliście się nabrać na uśmieszki, mam nadzieję, że więcej już nie dacie się nabrać

1 1
ID:78350

LALA20

@~gość-13629:


Rydzyk, tfu, jest znany w naiwnych kręgach od lat. On nie marnuje czasu, ani pieniędzy.

1 1
ID:78353


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA