Włocławek coraz większy. Będzie nowa droga do Michelina

Włocławek poszerzy niedługo swoje granice. Jest to konieczne dla zabezpieczenia terenów pod realizację inwestycji drogowej, która ma zapewnić alternatywne połączenie osiedla Michelin z pozostałą częścią miasta.


W 2019 roku przeprowadzone zostały konsultacje z mieszkańcami Włocławka w sprawie zmiany granic miasta. Wyniki konsultacji zostaną przedstawione na najbliższej sesji rady miasta. Ich przeprowadzenie jest ważnym elementem dokumentacji, która trafi na biurko Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zmiany granic miasta dokonuje bowiem Rada Ministrów w drodze stosownego rozporządzenia. Wniosek z Włocławka, wraz z całą potrzebną dokumentacją, zostanie złożony w marcu 2020 roku. Zmiana granic w założeniu będzie polegała na włączeniu do miasta części terytorium gminy Włocławek.

Zmiana granic Włocławka jest związana z planami inwestycyjnymi, miasto chce stworzyć mieszkańcom lepsze możliwości komunikacyjne. W planach jest budowa alternatywnego połączenia Michelina z pozostałą częścią miasta. Obecnie dostępność komunikacyjna tej części miasta do centrum oparta  jest wyłącznie na jednej drodze - alei Jana Pawła II. Dziś jednak droga ta jest znacznie obciążona ruchem. Na podstawie uwag i oczekiwań zgłoszonych przez mieszkańców dokonano szczegółowej analizy możliwości pod względem uwarunkowań przestrzennych i przyrodniczych miasta. Powstała kompleksowa koncepcja połączenia dróg dla Michelina, która uwzględnia m.in. realizację drogi poza granicami administracyjnymi miasta.

Obszar gminy Włocławek proponowany do włączenia do miasta Włocławek to głównie tereny leśne, a także odcinek drogi krajowej nr 62 (Szosy Brzeskiej) oraz przedłużenie ul. Wiejskiej. Są to tereny niezabudowane, niezamieszkałe, przeznaczone dla prowadzenia gospodarki leśnej. Realizacja zadań gospodarczych określonych w Planie urządzenia lasu nie ulegnie zmianie na skutek zmiany administracyjnej granic. Zmiana nie zaburzy też układu osadniczego ani przestrzennego gminy, a zachowany zostanie w większości charakter leśny obszaru z istniejącymi drogami, z wyłączeniem terenu pod realizację planowanej inwestycji drogowej. Poszerzenie granic miasta Włocławek jest konieczne dla zabezpieczenia terenów pod realizację inwestycji drogowej, która zapewni miastu spójność komunikacyjną i jednocześnie wpłynie na poprawę dostępności zewnętrznej regionu.

5 komentarzy

gość-28987

konsultacje powinny być uzupełnione o szczegóły dotyczące zaaranżowania terenów przyłączonych do gminy miasta wł. nie wiadomo np. czy ul. szyszkowa będzie ulicą asfaltową, czy do działek ul. zachodniej zostaną "doklejone" działki i dopiero powstanie ulica. Ciężko mieszkańcom michelina zdecydować czy ta forma jest odpowiednia. niemniej alternatywna droga musi powstać.

1 0
ID:82400

gość-66692

@~gość-28987: oni sami jeszcze nie wiedzą :D

2 0
ID:82401

gość-66868

A kiedy powstanie ? Może razem z przejazdem przez tory na Kaliskiej ? A może z otwarciem ogrodzonej starej hali ? A może z tunelem na Zazamczu ?

1 1
ID:82402

LALA 20


Zapytam, jak by tą sytuację ocenił twórca Nowego Jorku - John Jacob Astor?
P.S.
Bardzo zapraszam do biografii tego człowieka.

0 0
ID:82404

gość-97083

A konsultacje w Gminie Włocławek się odbyły? To teraz jest tak że prawo głosu mają tylko ci co chcą komuś zabrać? A może jakaś rekompensata?

0 0
ID:82407


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Joanna Borowiak członkiem Rady ds. Polityki Senioralnej

W czwartek w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się..

Rusza rządowe wsparcie na samorządowe inwestycje

O zainicjowanym przez Prezydenta Andrzeja Dudę Funduszu Inwestycji Samorządowych..

Miasto wesprze szpital i włocławskich przedsiębiorców

Sytuacja epidemiologiczna zmienia się z godziny na godzinę. Dzisiaj w ratuszu..

Bez opłat za parkowanie. PiS wnioskuje do prezydenta

Poseł Joanna Borowiak wystosowała pisma do prezydenta Włocławka między innymi o..

Radni z Klubów PO i SLD apelują o wsparcie dla szpitala

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej zwrócili się z prośbą do..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..