Miasto pracuje nad strategią rozwoju elektromobilności

„Strategia rozwoju elektromobilności dla Miasta Włocławek 2020-2035” miałaby powstać w pierwszym półroczu 2020 roku. Jej głównym celem jest zwiększenie udziału pojazdów zeroemisyjnych w wykonywaniu przewozów na obszarze miasta.


Strategia ma również zwiększyć świadomość mieszkańców w zakresie wykorzystywania alternatywnych dla pojazdów spalinowych środków transportu oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń i hałasu w perspektywie do roku 2035.

Dokument powinien zostać przygotowany między innymi w oparciu o: dokumenty strategiczne miasta, raporty środowiskowe, dane GUS, własne analizy wykonawcy oraz inne dostępne materiały pomocnicze. Wykonawca będzie zobowiązany do aktywnego zaangażowania mieszkańców Włocławka, ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnościami, w proces przygotowywania i konsultowania Strategii.
5 komentarzy

gość-53231

i kolejne bzdurki i farmazonki od nieudacznej ekipy Wojtkowskiego. Kolejne pozory działania, kolejne kity wciskane mieszkańcom i kolejna kasa wydawana bez sensu. Kiedy w końcu zaczniesz pan coś robić w tym mieście? Wiem, niestety nigdy. Najgorszy prezydent Włocławka po 89 roku. Gorszej władzy tu nie było nigdy. Ludzie platformy nie potrafią rządzić a ni w rządzie, ani w samorządzie. Czas rozwiązać ten twór.

2 0
ID:82444

gość-91455

Zeroroemisja ?- kolejne dziwolągowate określenie wykute w ramach pustopartyjnych nasiadówek ?

0 0
ID:82447

gość-76107

Z badań naukowych wynika że auta elektryczne to ślepy zaułek naszej cywilizacji. Teraz wmawia się nam że trzeba kupować auta elektryczne bo to ekologiczne, a tymczasem nikt nie wie w jaki sposób będą utylizowane i recyglingowane tysiące zużytych lithiowych baterii. Nie, nie, to nie jest tak że nikt nie wie jak to zrobić, tylko nikt nie wie co zrobić z zużytymi kwasami do produkcji tych baterii. Gdzie je wylewać? Jeżeli będe chciał w swoim elektrycznym aucie wymienić baterie na nową to najpierw będę musiał zapłacić za utylizacje starej baterii, a to nie będzie kodztowało 200 - 300zł tylko pójdzie w tysiące. Niestety auta elektryczne są już na ogromną skale produkowane, więc producenci muszą je jakoś sprzedawać i tu wchodzi oczywiście polityka zachwalająca walory produktu. Za 10 - 15 lat wszyscy będą krzyczeli jak strasznie auta elektryczne są szkodliwe dla środowiska, a wtedy na rynek zacznie wprowadzać się auta wodorowe.

3 0
ID:82456

gość-48417

@~gość-76107: Bo to jest elektromobilność partyjna , opracowana w pocie czoła na nasiadówkach rodem z PRL-u . Żaden fachowiec inżynier nie zgodzi się z tymi pseudoekologicznymi teoriami opracowanymi na zamówienie partyjnych teoretyków po psychologii albo historii .

0 0
ID:82462

gość-40958

Wojtkowski to największe nieszczęście jakie spotkało te biedne miasto. Po prostu tragedia. Platformy tak właśnie się nadają do rządzenia.

0 0
ID:82466


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Joanna Borowiak członkiem Rady ds. Polityki Senioralnej

W czwartek w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się..

Rusza rządowe wsparcie na samorządowe inwestycje

O zainicjowanym przez Prezydenta Andrzeja Dudę Funduszu Inwestycji Samorządowych..

Miasto wesprze szpital i włocławskich przedsiębiorców

Sytuacja epidemiologiczna zmienia się z godziny na godzinę. Dzisiaj w ratuszu..

Bez opłat za parkowanie. PiS wnioskuje do prezydenta

Poseł Joanna Borowiak wystosowała pisma do prezydenta Włocławka między innymi o..

Radni z Klubów PO i SLD apelują o wsparcie dla szpitala

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej zwrócili się z prośbą do..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..