Radni z Klubów PO i SLD apelują o wsparcie dla szpitala

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej zwrócili się z prośbą do prezydenta miasta o udzielenie wsparcia włocławskiemu szpitalowi w celu zabezpieczenia pracowników w dodatkowe środki ochronne.


W związku z sytuacją epidemiologiczną związaną z przypadkami zakażeń koronawirusa - SARS-CoV-2 szpitale w całym kraju apelują o pomoc w dostarczaniu środków ochrony osobistej. Każda pomoc jest potrzebna, gdyż asortyment bardzo szybko się zużywa, a potrzeby są coraz większe. W pomoc włocławskiej lecznicy zaangażowały się Kluby radnych SLD i PO, apelują w swoim stanowisku do prezydenta Marka Wojtkowskiego, aby wesprzeć personel medyczny i zapewnić mu dodatkowe środki ochrony osobistej. 

W swoim stanowisku radni zwracają się, także z prośbą do mieszkańców Włocławka i przedsiębiorców o nieodpłatne przekazanie szpitalowi jednorazowych maseczek chirurgicznych, rękawiczek, fartuchów, kombinezonów, gogli.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników i pacjentów szpitala, Kluby Radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej zwróciły się z prośbą do Prezydenta Marka Wojtkowskiego o udzielenie wsparcia włocławskiemu szpitalowi w celu zabezpieczenia pracowników w dodatkowe środki ochronne. Jednocześnie zwracamy się z prośbą do mieszkańców Włocławka a w szczególności do właścicieli przedsiębiorstw, gabinetów stomatologicznych gabinetów kosmetycznych, niepublicznych przychodni o nieodpłatne przekazanie szpitalowi środków ochrony osobistej ( jednorazowych maseczek chirurgicznych, rękawiczek, fartuchów, kombinezonów, gogli). Ważne jest, aby przekazane produkty były atestowane i bezpieczne dla personelu medycznego. Zgromadzone w wyniku zbiórki środki ochrony, będą stanowić bezpieczny zapas, który zostanie wykorzystany w sytuacji zwiększonej zachorowalności, na którą przygotowuje się szpital - apelują w swoim stanowisku Kluby radnych SLD i PO

Wszyscy, którzy zechcą wesprzeć szpital proszeni są o kontakt e-mailowy ([email protected] lub [email protected].
7 komentarzy

gość-36669

Czy chodzi o niewidzialną ,,społeczną ''radę szpitala z wicemarszałkiem na czele ?

1 1
ID:82665

gość-19642

Niech dadzą sami po tysiącu

1 1
ID:82669

gość-46753

Pracujemy już na 500+, na 13-te emerytury, na co mamy jeszcze dać???Do cholery jasnej, cały cas słyszę, że w budżecie państwa PIS śą na wszystko pieniądze!!! Nie żebrajcie, nie wyłudzajcie do tych, którzy uczciwie na to wszystko pracują!!!! my już finansujemy obietnice wyborcze PIS. Słyszę, że nigdy nie było tak dobrze, jak teraz, taki rozwój gospodarczy!! Zapewne jest skąd. PANIE PREZYDENCIE PAN SIĘ OGARNIE WRESZCIE, TO NIE ŁASKA OBYWATELI!!!!!!!! TO OBOWIĄZEK RZĄDU!!!!!!!!!! PŁACIMY UCZCIWIE ZA WSZYSTKO W TYM MIEŚCIE, MAMY JUŻ DOŚĆ!!!!!!!!!! PRZYPOMINAM, ŻE UTRZYMUJEMY TAKŻE MIESZKAŃCÓW BLOKÓW SOCJALNYCH, KTÓRZY PRZEZ LATA SPOKOJNIE NIE PŁACĄC CZYNSZÓW UMOŻANYCH PRZEZ PANA. JUŻ RZYGAM TYM KRAJEM, WCIAŻ SIĘ TU O COŚ WYCIĄGA DO NAS RĘKĘ, ZAKŁADA SIĘ FUNDACJE, KTÓRE CZĘSTO POD POZOREM POMOCY TRZEPIĄ NIEZŁĄ KASĘ. ZNÓW W TYM PASKUDNYM KRAJU BRAKUJE NA SŁUŻBĘ ZDROWIA. MIAŁO BYĆ JUŻ TAK DOBRZE!!!! TO ZWYKŁA PROPAGANDA SUKCESU.
PANOWIE RADNI ZWRÓĆCIE SIĘ DO MATUSZA, JAROSŁAWA I INNYCH, KTÓRZY MÓWIĄ O SUKCESIE.

1 1
ID:82674

LALA20

@~gość-46753:

Polska, to kraj księdza, q..wy i złodzieja.
P.S.
Pozdrawiam - Freiburg.

1 1
ID:82678

gość-11312

@~gość-46753: W przyrodzie wszystko musi się bilansować ....więc może ci ,,biznesmeni'' którzy przez całe lata płacili pracownikom dziadowskie pensje w ramach ,,lichwy na umowach śmieciowych- 5zł /h brutto '' muszą teraz zwrócić to co tym pracownikom ukradli ?

1 1
ID:82680

gość-35633

Panowie mają okazję się promować jako ci pomagający ale nie za swoje, a za "szarego człowieczka" pieniądze. Nikt nie mówi, że to społeczeństwo zrobiło solidarnie zrzutkę, tylko przypisują sobie sukces nadstawiając dumnie pierś do odznaczeń. To jest społeczna działalność za Nasze pieniądze.!!!!!!!!! Koronawirus "w drodze"a u Księdza Dyrektora już spustoszenie, finansowy dołek, woła bezczelnie na Radio Maryja. Stantażuje starsze osoby, że będzie zmuszony zamknąć najlepsza stację radiową. I WRESZCIE CHŁOPIE!!!!!!!!, TO NAJLEPSZA DECYZJA, BO JAK JADĘ DO TORUNIA, TO JUŻ OD CIECHOCINKA NIE MOGĘ SŁUCHAĆ WYBRANEJ STACJI, BO TAKIE MAM ZAKŁÓCENIA. Słyszę, jak Duduś składa obietnice, że dostaną wszyscy, tylko nie ci, którym się "poszczęściło" i musieli pracować. Aż boje się, że te groźby mogą się ziścić - znów lud pracujący dostanie nowe zadania do wykonania - zapracować na te przedwyborcze obietnice. PANOWIE RADNI, MAM TYLKO JEDNO PYTANKO - DLACZEGO NALEŻY "NIEODPŁATNIE" PRZEKAZYWAĆ ŚRODKI SZPITALOWI? CZY SZPITAL W DOBIE SUKCESU NIE POSIADA ŚRODKÓW NA ZAKUP MASECZEK CZY RĘKAWIC? CO TO MA BYĆ, ZNÓW JAKIŚ SPONSORING? ZWRÓĆCIE SIĘ DO PIS-U, GDZIE SĄ TE OBIECANE OGROMNE PIENIĄDZE NA SŁUŻBĘ ZDROWIA?

1 1
ID:82681

gość-95297

@~gość-35633: Zapomniałeś o obietnicach poprzedniej koalicji ? W internecie nadal jest dostępne expose Donalda Tuska w którym roztacza perspektywy ,,zielonej wyspy'' nad Wisłą ... co z tego wyszło wszyscy obserwowaliśmy !

1 1
ID:82684


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA