Epidemia Covid-19 nie zagraża miejskim inwestycjom

Rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa i coraz bardziej restrykcyjne, związane z bezpieczeństwem przepisy, mnożą pytania o miejskie inwestycje. Mimo trudnej sytuacji prace prowadzone są zgodzie z planem, o czym poinformował, podczas briefingu prasowego zastępca prezydenta Włocławka Krzysztof Kukucki.


Dzisiaj zastępca prezydenta Włocławka, podczas briefingu prasowego poinformował o przebiegu prac inwestycyjnych w mieście oraz o działaniach jakie podejmuje miasto w trudnych okolicznościach epidemii Covid-19.

Od początku tej trudnej sytuacji, w której się znaleźliśmy autobusy komunikacji miejskiej są dezynfekowane. MPK czyni to na trzy sposoby, oprócz dokładnej dezynfekcji i mycia pojazdu poprzez ozonowanie i dezynfekowanie preparatami chemicznymi. Staramy się, aby ten transport był jak najbardziej bezpieczny. Od ubiegłego tygodnia wprowadziliśmy dezynfekcję wiat przystankowych. Dzisiaj po godzinie 19:00 ruszy, także maszyna, która będzie zamgławiać główne ciągi komunikacyjne miasta, tam gdzie przebywa najwięcej osób poruszających się pieszo. Dezynfekcja przestrzeni publicznej odbędzie się z  pomocą lokalnych przedsiębiorców, którzy dysponują odpowiednim sprzętem - mówił Krzysztof Kukucki

We Włocławku zdezynfekowany został, także tunel pod torami oraz kładki nad DK 91, wraz z windami i balustradami, te czynności będą powtarzane i wykonywane cyklicznie do zakończenia stanu zagrożenia epidemicznego. Jak informował zastępca prezydenta, mimo trudnej sytuacji samorząd Włocławka stara się realizować wszystkie zadania inwestycyjne jakie zostały wpisane do budżetu. 

Urząd Miasta stara się realizować te zamierzenia, które zostały wpisane do budżetu, też mając świadomość, że inwestycje publiczne, wydatki majątkowe są impulsem pobudzenia gospodarczego lokalnych przedsiębiorców. Chcemy, aby lokalni przedsiębiorcy mieli możliwość zarobku, czy utrzymania swoich firm. Aktualnie miasto pracuje nad około 50 projektami inwestycyjnymi, oczywiście są one na równych stadiach, jesteśmy też już po kilku odbiorach inwestycji już zrealizowanych - dodał zastępca prezydenta ds. inwestycji

Dwa tygodnie temu zakończył się remont ulicy Chełmickiej, mieszkańcy korzystają już z równej drogi. Ratusz pracuje, także nad koncepcją remontu odcinka drogi, który nie został jeszcze zrealizowany. W trakcie odbiorów jest również linowy plac zabaw przy ulicy Mostowej, jest to projekt wybrany w ramach Budżetu Obywatelskiego. W momencie zakończenia stanu zagrożenia epidemicznego najmłodsi mieszkańcy miasta będą mogli już z niego korzystać. Na ukończeniu jest również plac zabaw przy Przedszkolu Publicznym nr 4. Na ostatnim etapie jest budowa skateparku, kolejne przeszkody każdego dnia są betonowane, to  także inwestycja zgłoszona przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego w 2012 roku.

Od 7 kwietnia trwają twarde prace przy budowie przejścia pieszo-rowerowego przy ulicy Promiennej. W zakresie infrastruktury drogowej, dobrze przebiega przebudowa dwóch etapów ulicy Grodzkiej, układana jest między innymi kanalizacja, prowadzone są, także roboty brukarskie. Prowadzona jest, także przebudowa drogi rowerowej w kierunku jeziora Wikaryjskiego , blisko 1,5 km nowej nawierzchni, prace mają zostać zakończone do końca kwietnia. Niebawem ruszą prace projektowe związane z budową przejścia pod ulicą Wyszyńskiego.

Jesteśmy w przededniu podpisania umowy z projektantem, więc te prace za chwile powinny się rozpocząć. W przyszły tygodniu, co jest bardzo ważne będziemy ogłaszać postępowanie przetargowe na przebudowę alei Jana Pawła II, a w najbliższych tygodniach postępowanie przetargowe na centrum przesiadkowe, czyli część autobusową przy dworcu PKP/PKS - poinformował Krzysztof Kukucki

Aktualnie Wydział Inwestycji na bieżąco monitoruje przebieg, prac i projektów związanych z infrastrukturą sportową, rekreacyjną i drogową. To około 50 inwestycji, powstają między innymi projekty dróg rowerowych, oraz trwają pracę nad projektem przedłużenia bulwarów.

2 komentarze

LALA20


Zapytam, o czym ten człowieczek nawija???

2 2
ID:82778

gość-89066

Kilka lat wstecz na podobnym ,,brifingu'' stali podobni panowie w wykopach pod fundamenty przychodni onkologicznej na Królewieckiej i obiecywali ,,krótkie terminy'' ...po czym włocławianie nadal jeździli do Bydgoszczy a przychodnia stała pusta ROK bo zapomniano o wyposażeniu ...

0 1
ID:82785


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Miasto wesprze szpital i włocławskich przedsiębiorców

Sytuacja epidemiologiczna zmienia się z godziny na godzinę. Dzisiaj w ratuszu..

Bez opłat za parkowanie. PiS wnioskuje do prezydenta

Poseł Joanna Borowiak wystosowała pisma do prezydenta Włocławka między innymi o..

Radni z Klubów PO i SLD apelują o wsparcie dla szpitala

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej zwrócili się z prośbą do..

Tarcza Antykryzysowa - ochrona przed skutkami epidemii

Najważniejsza jest płynność finansowa i bezpieczeństwo pracowników – temu ma..

W obawie przed koronawirusem podpisano porozumienie

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, ratusz zorganizował kolejną..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..