Fundusze Europejskie. Nowa pomoc dla średnich firm

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we Włocławku udziela informacji osobom poszukującym możliwości wsparcia na szkolenia, otwarcie własnej działalności gospodarczej, firmom poszukującym kapitału na rozwój oraz wsparciem w związku z wystąpieniem epidemii Covid-19 finansowanym z Funduszy Europejskich.


Już od 15 czerwca rozpocznie się nabór wniosków w ramach projektu Dotacje na kapitał obrotowy w Programie Operacyjnym Inteligentny Rozwój. Celem naboru jest pomoc przedsiębiorcom, którzy w związku z zakłóceniami w funkcjonowaniu gospodarki na skutek wystąpienia pandemii COVID-19, znaleźli się w trudnej sytuacji ekonomicznej.

O wsparcie mogą ubiegać się firmy zatrudniające co najmniej 50 pracowników i mniej niż 250 oraz spełniające pozostałe warunki zakwalifikowania do kategorii firm średnich.Wsparcie może być udzielone na okres od 1 do 3 miesięcy wg. ustalonych w konkursie stawek jednostkowych. Wysokość stawki jednostkowej wsparcia zależna jest od liczby zatrudnionych pracowników np. firma zatrudniająca 60 pracowników maksymalnie może uzyskać dotację w kwocie 226 914,12 zł. Wydatkami kwalifikowalnymi w ramach wsparcia są koszty związane z finansowaniem kapitału obrotowego i funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Nabór wniosków potrwa do 31 lipca 2020 r. Jednak istotny będzie termin złożenia wniosku ponieważ termin naboru ulegnie skróceniu, gdy  kwota dofinansowania wniosków złożonych przekroczy 100% alokacji w konkursie. Więcej informacji dostępnych jest na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Firmy zatrudniające mniej niż 50 pracowników będą mogły korzystać ze wsparcia w ramach finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego projekcie pt. Fundusz wsparcia inwestycyjnego Covid-19. Drugi nabór wniosków przewidywany jest jeszcze w tym miesiącu.

Dostępne są również finansowane z Funduszy Europejskich pożyczki płynnościowe Covid-19 oraz inwestycyjne udzielane na bardzo korzystnych warunkach.

Jeśli potrzebujesz wsparcia lub planujesz inwestycje skontaktuj się z Lokalnym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich we Włocławku. Uzyskasz rzetelną informację o zasadach dofinansowania i podmiotach udzielających wsparcia. Informacje można uzyskać telefonicznie pod numerami 54 235 67 21, 54 235 67 12 lub e-mailowo [email protected] 


Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA