Rząd ogłosił projekt Narodowego Programu Szczepień

Rząd ogłosił projekt Narodowego Programu Szczepień Przeciw COVID-19. Zgodnie z jego założeniami dobrowolnym i bezpłatnym szczepieniom będą podlegać dorośli oraz dzieci w wieku od 12 lat. Do 12 grudnia można zgłaszać swoje uwagi do projektu. 


Założenia projektu narodowej strategii szczepień zaprezentowali minister-członek Rady Ministrów Michał Dworczyk, minister zdrowia Adam Niedzielski, szef Centrum Analiz Strategicznych dr hab. Norbert Maliszewski oraz Główny Doradca Prezesa Rady Ministrów do spraw COVID-19 prof. Andrzej Horban.

Podstawowym celem zaprezentowanym w programie jest dostarczenie szczepionek: bezpiecznych i skutecznych, w wystarczającej ilości, w najkrótszym czasie, darmowych, dobrowolnych i łatwo dostępnych. Dokument składa się z 9 rozdziałów opisujących m. in. skuteczność i bezpieczeństwo szczepionek, proces zakupów i finansowanie, dystrybucję i logistykę, zalecenia medyczne i organizację punktów szczepień czy kolejność szczepień.

Przed rozpoczęciem szczepień rząd planuje przeprowadzić dużą akcję informacyjną i profrekwencyjną. Wszystko po to, aby zachęcić do szczepień jak największą liczbę obywateli. Osoby zainteresowane zaszczepieniem będą mogły to zrobić: stacjonarnie w placówkach POZ i innych placówkach medycznych, przez mobilne zespoły szczepiące, a także w centrach szczepiennych szpitali rezerwowych.

Szczepionka przeszła już m.in. szczegółowe badania laboratoryjne. Na obecnym etapie specjaliści z 27 krajów UE dokonują oceny dokumentacji. Następnie do 29 grudnia planowane jest głosowanie ekspertów z krajów członkowskich. Wspomniany proces zakończy się wydaniem decyzji przez Komisję Europejską. Oznacza to, że proces rejestracji powszechnych szczepień rozpocznie się najprawdopodobniej w pierwszym kwartale 2021 r.

Propozycje zmian w programie szczepień można przesyłać pod adresem: [email protected] do soboty 12 grudnia 2020 r. do godz. 10.00.
9 komentarzy

gość-54519

to niech się rząd najpierw sam zaszczepi, a lekarze niech zagwarantują wiedzę o tym, co wstrzykują i gotowość do pełnej odpowiedzialności za to co wstrzyknęli w razie późniejszych powikłąń/problemów. Lekarze nie chcą podpisywać nigdy takiego oświadczenia, czemu? Przecież te szczepionki takie dobre, cudowne i bezpieczne. Więc chyba żaden problem wziąć odpowiedzialność co się wstrzykuje drugiemu człowiekowi bezpośrednio do organizmu.

Szwajcaria się nie dała - zbadali i nie chcą tej lipy. Nasi biorą tam wszystko i nawet się nie zająkną...

https://medianarodowe.com/szwajcaria-szczepionki-na-koronawirusa-niedopuszczone-do-uzytku/?fbclid=IwAR0CVr3mIqUy67ZHHVQOdEesiT6T1GYJ347zvGgrMPe9weBDa9NojCiOHjs

3 9
ID:83910

gość-76300

Obecna globalna histeria pandemiczna w żaden sposób nie przystaje do faktów medycznych i naukowych, ani do realnego zagrożenia dla narodów i ludzkości ze strony covida-19. Koronawirus jest realny, lecz jak pokazują uczciwe statystyki, jest niegroźny dla większości ludzi – nie jest bardziej niebezpieczny niż sezonowy wirus grypy.

https://wolnemedia.net/szczepienna-ofensywa-covidowa/

2 9
ID:83911

gość-84126

Zastanawiające jak ,,niezależne media'' troszczące się o ludzi unikają określenia wirusa w WuHan ,,bronią biologiczną'' .

2 9
ID:83912

Paulina Anna

One nie są darmowe to raz bo kupione z naszych podatków a dwa szczepionka nie została przetestowana na osoboach poniżej 16 roku życia i jest to w "ulotce" szczepionki przeciw covidowi więc jakbod 12 lat????... Masakra

6 3
ID:83913

LALA 20


Szczepić , to można świnie , a więc , zapraszam w pierwszej kolejności - p.is.-uary , episkopat , oddziały kleru , i armię
pokręconych dewotek i dewotów religijnych .
P.S.
Czas ucieka - Norymberga czeka - czyli Toruń - tam , gdzie narodziło się zło .
P.S.
'' Kochać '' , totalnie '' kochać '' , te trzy nacje .
P.S.
Adminie , '' Kamikaze '' , nie przeszło , ale , ten tekst , musi przejść .

3 1
ID:83914

gość-13501

@~gość-84126: serio? "broń biologiczna"? zapytam więc jak klasyk:

2 4
ID:83916

gość-13501

@~gość-84126: a tak ogólnie, to w trakcie testów tych szczepionek było kilka ofiar śmiertelnych...

https://www.zerohedge.com/geopolitical/fda-says-2-participants-pfizer-covid-vaccine-trial-have-died

3 9
ID:83917

gość-63214

@~gość-13501: Laboratorium w Wuhan od lat prowadzi badania nad bronią biologiczną .Posiada licencję na takie badania .

0 10
ID:83919

gość-17769

@~gość-54519: Przeczytaj sobie i nie powtarzaj idiotyzmów ze stron dla baranów:
https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-europie,dlaczego-szwajcaria-nie-zatwierdzila-jeszcze-zadnej-szczepionki-na-covid-19---wyjasniamy-,artykul,09498267.html
"Czy to oznacza, że Szwajcaria nie zatwierdzi szczepionek na COVID-19? Nie. Oznacza to, że wszelkie zezwolenia zostaną wydane po dokładnym przeanalizowaniu badań klinicznych opracowanych preparatów.
Szwajcarski rząd złożył zamówienie na kilkanaście mln dawek szczepienia u trzech producentów – Pfizer/BioNTech, AstraZeneca i Moderna. "Mam nadzieję, że na początku 2021 roku otrzymamy bardziej miarodajne dane z badań rejestracyjnych i przygotujemy się do szybkiego podjęcia decyzji" - mówił rzecznik Swissmedic Lukas Jaggi. Szacuje się, że szczepionki na COVID-19 powinny zostać zatwierdzone na wiosnę 2021 roku."
Skąd Wy się bierzecie geniusze ?

9 0
ID:83922


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..