Zaatakowali policjantów: jeden sztachetą, a drugi nożem

W weekend doszło do dwóch napaści na interweniujące patrole policji. W sobotę kompletnie pijany mężczyzna zaatakował funkcjonariuszy sztachetą, a w niedzielę jeden z policjantów został raniony nożem kuchennym.


W sobotę tuż przed godziną 23.00 dyżurny włocławskiej komendy odebrał wówczas zgłoszenie z osiedla Południe o awanturującym się na klatce schodowej mężczyźnie. Gdy mundurowi dojechali na miejsce, nikogo nie zastali. Znaleźli 35-latka w piwnicy i postanowili zwrócić uwagę, że swoim zachowaniem przeszkadza mieszkańcom. Ten jednak nie zamierzał słuchać mundurowych. Wręcz przeciwnie, chciał przegonić stróżów prawa wymachując sztachetą, którą trzymał w ręku. Szybka reakcja policjantów zapobiegła ich zranieniu. Mundurowi obezwładnili 35-letniego agresora i przewieźli go do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie 2,3 promila alkoholu.

Do kolejnej interwencji doszło w niedzielę około godziny 16.00 w gminie Izbica Kujawska. Policjanci interweniowali tam z powodu zgłoszenia o pobiciu. Ustalili, że sprawca może znajdować się na jednej z posesji u swojego znajomego i udali się w to miejsce. 48-letni właściciel nieruchomości zareagował bardzo agresywnie na wizytę mundurowych. Wyzywał ich i odgrażał się, również przy użyciu noża kuchennego, który chwycił do ręki. Pobudzony mężczyzna nie zważał na polecenia mundurowych, a w pewnym momencie zamachnął się w kierunku jednego z funkcjonariuszy i zranił go nożem w rękę. Policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego i obezwładnili agresora, który następnie trafił do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 1,3 promila alkoholu.

Obaj zatrzymani mężczyźni trzeźwieli w policyjnym areszcie, a śledczy zabezpieczali materiał dowodowy w powyższych sprawach. W poniedziałek 35-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut zmuszania funkcjonariuszy do odstąpienia od interwencji. A ponieważ okazało się, że w przeszłości był już karany za podobne przestępstwo, teraz grozi mu kara surowsza – do 4, 5 roku więzienia. Drugi z napastników złożył wyjaśnienia przed prokuratorem wczoraj. Za czynną napaść i znieważenie policjantów grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA