400 tysięcy na walkę z pandemią od fundacji Anwilu

Fundacja Anwilu ponownie wspiera lokalną społeczność w czasie epidemii COVID-19. Tym razem mogą skorzystać organizacje pożytku publicznego działające na terenie miasta Włocławek, gminy Brześć Kujawski, Fabianki oraz Lubanie.


Uzyskane w ramach programu środki należy przeznaczyć na działania związane przede wszystkim z walką z pandemią lub niwelowaniem jej skutków. Mogą to być np. zakup specjalistycznego sprzętu, wyposażenia lub środków sanitarnych, jak również organizacja zajęć, badań czy warsztatów. Lista proponowanych aktywności, na które można otrzymać wsparcie finansowe nie jest zamknięta. Oznacza to, że Fundacja jest otwarta na inicjatywy, które będą odpowiadały na aktualne i najbardziej istotne potrzeby mieszkańców. Podstawą ubiegania się o darowiznę jest spełnienie kryteriów określonych w regulaminie oraz złożenie prawidłowo wypełnionego wniosku wraz z kosztorysem – dokumenty udostępnione są nanstronie internetowej Fundacji pod adresem www.fundacjaanwil.pl. Wnioski można składać nambieżąco – będą rozpatrywane do wyczerpania zaplanowanych na ten cel środków finansowych Fundacji.

Anwil zawsze był i jest blisko społeczności, wśród której funkcjonuje na co dzień, więc bez wahania podejmujemy kroki na jej rzecz. Nasze konsekwentne wsparcie – tym razem w postaci kolejnej dużej kwoty, jest działaniem, które pomoże walczyć z pandemią i realnie przyczyni się do ograniczenia jej skutków. Jako największa firma w regionie kujawsko-pomorskim czujemy się odpowiedzialni za jego mieszkańców i jesteśmy z nimi nie tylko przy okazji pozytywnych wydarzeń, ale także w tych trudniejszych momentach, gdy nasza pomoc jest oczekiwana i potrzebna - powiedziała Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu Anwil S.A.

Realizowany obecnie program darowizn to nie pierwsze działanie Fundacji Anwil na rzecz wsparcia lokalnej społeczności w czasie pandemii. Pod koniec ubiegłego roku organizacja uruchomiła program grantowy „Bądź zdrów”. Dzięki niemu jedenaście lokalnych podmiotów realizuje lub już zrealizowało projekty, na które Fundacja przyznała wsparcie w łącznej kwocie blisko 140 tysięcy złotych.

Anwil od początku pandemii włączył się w poczynania na rzecz ochrony zdrowia lokalnej społeczności województwa kujawsko-pomorskiego. Firma przekazała rekordową kwotę w wysokości miliona złotych, która pozwoliła na zakup niezbędnego do ratowania życia i zdrowia sprzętu medycznego oraz materiałów i środków ochronnych. Jednocześnie, spółka udostępniła szpitalowi w Grudziądzu samochód do przewożenia próbek do badań, a także wsparła mieszkańców lokalnych placówek takich jak np. domy pomocy społecznej czy domy dziecka.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA