Dziś rozpoczeła się rozbudowa włocławskiego szpitala

Ruszyła długo wyczekiwana rozbudowa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku. Dziś z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, miała miejsce uroczystość wbicia pierwszej łopaty. Zakończenie inwestycji w połowie 2023 roku.  


Pięciokondygnacyjny nowoczesny i funkcjonalny nowy budynek główny, serce lecznicy, stanie w miejscu wyburzonego jednego z istniejących pawilonów. Na parterze mieścić się będą szpitalny oddział ratunkowy oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii. Na pierwszym piętrze znajdą się blok porodowy oraz oddziały patologii ciąży, położnictwa i neonatologii. Drugie piętro to przestrzeń zaplanowana dla oddziałów ortopedii i traumatologii oraz chirurgii ogólnej. Złożony z siedmiu sal zabiegowych zintegrowany blok operacyjny znajdzie miejsce na trzecim piętrze; sąsiadować z nim będzie oddział neurochirurgiczny. Ostatnie, czwarte piętro zostało pomyślane jako przestrzeń techniczna, mieszcząca m.in. maszynerię wentylacyjną i klimatyzacyjną obiektu. Zwieńczeniem budynku będzie platforma z lądowiskiem dla śmigłowców medycznych, zaś w przyziemiu znajdą się apteka szpitalna, centralna sterylizatornia i szpitalna dezynfekcja.

To wielki dzień. Będzie to bardzo nowoczesny szpital, bo przygotowując tę inwestycję wykorzystaliśmy know-how z prowadzonych wcześniejszych przedsięwzięć modernizacyjnych w naszych szpitalach. Drugi etap inwestycji, czyli gruntowna modernizacja pozostałych budynków lecznicy, rozpocznie się w 2023 i zakończy w 2026 roku. Trzeba jednak pamiętać, że obecnie w medycynie wszystko się bardzo szybko zmienia. Mury buduje się na 40-50 lat, wyposażenie kupuje na kilka lat. Najważniejsi są ludzie - lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni. To oni są siłą  każdej placówki medycznej. Nowoczesny, dobrze zorganizowany szpital włocławski powinien sprawić, że będą chcieli się z nim związać na stałe. Przygotowujemy też inne zachęty – stypendia fundowane i mieszkania dla przyjezdnych. Mam nadzieję, że okażą się skuteczne – powiedział przedstawicielom regionalnych mediów marszałek Piotr Całbecki.

Kubatura obiektu to blisko 100 tysięcy metrów sześciennych, powierzchnia użytkowa to 20 tysięcy metrów kwadratowych. Koszt inwestycji, która obejmuje też  budowę nowej tlenowni i innych budynków technicznych oraz zagospodarowanie terenu, wynosi 155 milionów złotych (170 milionów złotych z wyposażeniem). W imieniu samorządu województwa inwestorem jest marszałkowska spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne. Źródłami finansowania są kredyt z Europejskiego Banku Inwestycyjnego, nasz Regionalny Program Operacyjny 2014-2020 i środki własne placówki.
2 komentarze

gość-28735

Podobno ma być tam rowniez izba wytrzeźwień ?

0 0
ID:84506

gość-10132

A w poniedziałek padł system rejestracji chorych ....obsługiwany przez firmę z ....Torunia !

0 0
ID:84507


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA