Wodociągi budują i modernizują sieci kanalizacyjne

Osiągnięcie europejskich standardów systemu kanalizacyjnego to główny cel projektu realizowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Włocławku: „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracji Włocławek III etap” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.


W zakresie inwestycji w infrastrukturę kanalizacyjną włocławskie wodociągi wybudowały 3,6 km sieci w ośmiu ulicach miasta wraz z czterema nowymi tłoczniami ścieków. Ponadto przeprowadzono modernizację 34 km sieci kanalizacji na terenie pięciu dzielnic Włocławka.  Przedsiębiorstwo zmodernizowało, także infrastrukturę kanalizacyjną w rejonie Al. Jana Pawła II oraz przy ul. Skrajnej, w tym przebudowało 2,1 km sieci kanalizacji wraz ze studniami i komorami. Zrestrukturyzowano, również przepompownię ścieków PMZ, a na terenie obiektu przy ul. Skrajnej powstał budynek krat z systemem gospodarki skratkami. W zakresie działań projektowych zmodernizowano także dziewięć przepompowni ścieków w ul. Łabędziej, Łosiej, Brzezinowej, Bluszczowej, Cisowej, Mielęcińskiej, Żwirowej, Płockiej i Bobrownickiej.

Aktualnie MPWiK SP. z o.o. we Włocławku prowadzi modernizację sieci kanalizacji sanitarnych wraz z renowacją studni kanalizacyjnych w ramach zadania pn. „Renowacja sieci kanalizacyjnej w aglomeracji m. Włocławek – cz. 5”. Łączna długość kanałów sanitarnych przewidzianych do renowacji i przebudowy wynosi około 6,8 km. Całkowity koszt realizacji Projektu z podatkiem VAT wynosi około 82,3 mln zł z udziałem współfinansowania ze środków Funduszu Spójności w formie dotacji w wysokości około 42,7 mln zł oraz dofinansowaniem ze środków pożyczki z NFOŚiGW w Warszawie.

Dotychczas przeprowadzono renowację 4 km kanałów sanitarnych. Obecnie prowadzone są prace związane z czyszczeniem i inspekcją telewizyjną kanałów w ul. Okrzei.  Ze względu na gęstość zabudowy i duże natężenie ruchu większość prac modernizacyjnych podlega wykonaniu metodą bezwykopową. Zakończenie realizacji zadania planowane jest w lipcu 2022 r.
1 komentarz

gość-43281

Hmmmm , a na Polnej i Zielnej , Okrężnej , Bulwarach przy kazdej większej ulewie deszczówka tworzy jeziora .Czy te jeziora sa planowane ? Czy to pozapychane i neczyszczone kratki ściekowe są ich przyczyną ?

1 1
ID:84799


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA