Wotum zaufania i absolutorium dla zarządu województwa

Przegłosowanie wotum zaufania i absolutorium dla zarządu województwa poprzedziła debata. Po przerwie sejmik województwa zajmował się  m.in. kujawsko-pomorskim programem wspierania rodzin i zaakceptował przekazanie środków budżetu województwa na przedsięwzięcia prowadzone przez samorządy lokalne.


Najpierw została przeprowadzona procedura związana z wotum zaufania. Raport o stanie województwa 2021 zaprezentował marszałek Piotr Całbecki, następnie miała miejsce debata; po niej sejmik uchwalił wotum zaufania. Podstawą udzielenia przez sejmik absolutorium zarządowi województwa jest zgodnie z prawem przyjęcie sprawozdania finansowego i sprawozdania z wykonania budżetu 2021. Po wcześniejszej pozytywnej rekomendacji Regionalnej Izby Obrachunkowej i sejmikowej Komisji Rewizyjnej oraz po dzisiejszej debacie sejmik zaakceptował oba dokumenty, a następnie, a następnie przegłosował uchwałę absolutoryjną.

Po przerwie radni wysłuchali raportów z realizacji Kujawsko-pomorskiego programu wspierania rodziny na lata 2014–2022 za rok 2021 i Wojewódzkiego programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie dla województwa kujawsko-pomorskiego oraz sprawozdania z realizacji rocznego i wieloletniego programu współpracy samorządu województwa z organizacjami pozarządowymi za ubiegły rok. Samorząd województwa zleca organizacjom pozarządowym w drodze otwartych konkursów ofert realizację zadań publicznych m.in. w zakresie kultury, sztuki, sportu, pomocy i integracji społecznej, ochrony i promocji zdrowia oraz działań na rzecz osób niepełnosprawnych; współpracuje też z organizacjami pozarządowymi przy realizacji wielu przedsięwzięć.

Radni zdecydowali o pomocy finansowej samorządowi Torunia na organizację koncertu upamiętniającego 100. rocznicę urodzin Kazimierza Serockiego, urodzonego w grodzie Kopernika wybitnego współczesnego kompozytora i pianisty. Koncert odbędzie się 30 października 2022 r. w sali koncertowej Jordanki. Wsparcie przekazujemy też na utrzymanie Żnińskiej Kolejki Wąskotorowej, łączącej Żnin z Wenecją, Biskupinem i Gąsawą. Funkcjonująca od 120 lat kolejka jest charakterystycznym elementem pałuckiego krajobrazu, przejazd nią jest popularną atrakcją turystyczną tej części województwa. Środki z budżetu województwa otrzymają też samorządy lokalne utrzymujące astrobazy, czy niewielkie obserwatoria astronomiczne, pozwalające na rozwijanie zainteresowań astronomicznych uczniów kujawsko-pomorskich szkół. Po 12 latach użytkowania służące im pawilony wymagają remontów.
1 komentarz

gość-77107

Wyborców nikt o zdanie nie pytał ? Przecież to wyborcy finansują tych samochwałów partyjnych .

1 1
ID:84806


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA