Trzy punkty Włocłavii Włocławek w Kaliszu

W wyjazdowym spotkaniu Włocłavia OLTECH Włocławek pokonała Calisię Kalisz 2:1, tym samym włocławska drużyna umocniła swoje piąte miejsce w tabeli III ligi grupy Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolskiej.

Mecz pomiędzy Włocłavią Włocławek i Calisią Kalisz pierwotnie miał odbyć się 20 marca, jednak ze względu na zły stan murawy mecz został przesunięty na 7 kwietnia.

Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana. Żadnej z drużyn nie udawało się stworzyć sytuacji po której mogła by paść bramka. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem na ostatnia akcję zdecydowali się miejscowi i Błazej Ciesielki zdobył bramkę dla gopodarzy.

Na drugą połowę meczu z bojowym nastawieniem wyszli kaliszanie i to oni przejęli inicjatywę na boisku. Na szczęście dla Włocłavii po rzucie wolny Marcina Piotrowskiego i zamieszaniu w polu podbramkowym i podaniu Billy'ego Abbotta, Dariusz Kostuniak wyrównał wynik spotkania. 14 minut późnej bramkę dającą trzy punkty włocławianom, strzałem z około 35 metrów zdobył Marcin Piotrowski. Kaliszanie po drugim golu gości rzucili się do ataku, jednak szczelna obrona Włocłavii nie dała się zaskoczyć i wywiozał z Kalisza zwycięstwo, które miejmy nadzieję uskrzydli naszych zawodników w następnych meczach.

Calisia Kalisz - Włocłavia OLTECH Włocławek 1-2 (1-0)
Błażej Ciesielski 45' - Dariusz Kostuniak 67, Marcin Piotrowski 81'

Calisia Kalisz: Ludwikowski - Wiącek, Czech, Tywoniuk, Dąbrowski - Sobczak, Niedbała, Kaniewskiżółta kartka (38' Dziubek), Armatysżółta kartka - Gąszczak (46' Stawicki), Ciesielski,

Włocłavia Włocławek: Szablewski - Haberski, Serocki żółta kartka, Budnicki, Piotrowski - Tłuchowski (38' Bartczak), Mroch (84' Koprowski), Abbott żółta kartka, Gralewski, - Rosiak, Kostuniak żółta kartka, (89' Grudziński)