Kolejne zawody i kolejne srebro Piotra Majchrowicza

Piotr Majchrowicz wciąż nie schodzi z podium prestiżowych zawodów sylwetkowych organizowanych na krajowej arenie. Tym razem włocławski kulturysta wywalczył drugie miejsce podczas Mistrzostw Śląska, które odbyły się w Mysłowicach.


Reprezentant i trener Fit Expert Gym w ubiegły weekend wybrał się na podbój Śląska. Po tegorocznych sukcesach i medalach wywalczonych w Żelistrzewie (czytaj więcej) i w Grodzisku Wielkopolskim (czytaj więcej), Majchrowicz stanął na drugim miejscu mysłowickiego podium.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Śląska w Kulturystyce i Fitness mają bardzo długie tradycje w kalendarzu kulturystycznym PZKFiTS, poza tym jest to trzecia co do wielkości impreza obok Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Zawody obejmowały kilkanaście konkurencji kobiecych jak i męskich, w różnych kategoriach wagowych i wiekowych.

Do Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Mysłowicach zjechała się w ubiegły weekend czołówka krajowej sceny kulturystycznej. Wśród nich Piotr Majchrowicz, utytułowany reprezentant naszego miasta, który startuje od zeszłego roku w fitness plażowym. Wystartował w kategorii do 175cm, gdzie rywalizowało szesnastu zawodników i po raz kolejny nie zawiódł zgarniając następny srebrny medal w karierze.

Jestem bardzo zadowolony z przygotowanej formy jak i zajętego na Śląsku miejsca. Trudno nie być szczęśliwym, gdy zdobywa się siódmy medal podczas ósmego startu w życiu - mówi Piotr Majchrowicz - Forma na tych zawodach była zdecydowanie najlepsza jaką zrobiłem do tej pory. Zabrakło niewiele, nie mnie to oceniać. Wiem jednak, że zmierzam w dobrym kierunku i mogę jeszcze poprawić sylwetkę na sezon jesienny.

Za tydzień Piotrek wybiera się na Mistrzostwa Polski, które w tym roku odbędą się w Kielcach. To najważniejsza dla włocławskiego zawodnika impreza w tym sezonie i to na nią chce przygotować najlepszą możliwą formę. Jak sam zapowiada wicemistrz Polski, tym razem interesuje go tylko i wyłącznie złoty medal.

Srebro MP już mam, wywalczone w zeszłym roku w Białymstoku. Więc żaden inny krążek poza złotem mnie w tym roku kompletnie nie interesuje – mówi Majchrowicz – Ciężko trenuję, forma jest coraz lepsza, a jak będzie w Kielcach to się okaże. Konkurencja jest coraz mocniejsza i każdy szykuje się na mistrzostwa. Pamiętajmy jednak, że to są zawody sylwetkowe i o zwycięstwie decydują sędziowie.

Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Radni jednomyślnie przegłosowali zmieniony budżet

Regionalna Izba Obrachunkowa zobowiązała Radę Miasta, aby do 13 marca poprawiła..

Chcą pobudzić lokalną gospodarkę i wesprzeć inwestorów

W czwartek 8 marca Nowoczesna Włocławek, zorganizowała konferencje prasową z..

Bez kolejek w Wydziale Komunikacji, SLD ma propozycje

Wielu mieszkańców skarży się na problemy z załatwianiem spraw w Wydziale..

Nowoczesna walczy ze smogiem, zacznie od edukacji

Na konferencji 1 marca Nowoczesna przedstawiła nową inicjatywę, która dotyczy walki..

Nowoczesna: „Projekt in vitro na ostatniej prostej"

Włocławscy działacze partii Nowoczesna złożyli pod koniec listopada obywatelski..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..