Majchrowicz trzeci na Fitness Mania Classic w Czechach

fot. Varszegi Gabor

Piotr Majchrowicz stanął na podium kolejnych międzynarodowych zawodów sylwetkowych. Tym razem włocławianin zajął trzecie miejsce podczas imprezy Fitness Mania Classic III, która w weekend zorganizowana została w czeskim Kladnie.


W tym sezonie Majchrowicz skupił się na międzynarodowych imprezach, zbieraniu punktów do światowego rankingu IFBB i zdobyciu karty Elite Pro, która jest przepustką do zawodowej kariery. W ośmiu startach punktowanych do rankingu pięciokrotnie stawał na podium, a kartę zawodowca zgarnął po czerwcowym zwycięstwie na Diamond Cup w Ostrawie (czytaj więcej). Przed zawodami w Kladnie aktualny wicemistrz Europy z Santa Susanna (czytaj więcej) zajmował piąte miejsce na świecie i do Czech wybierał się po kolejne punkty.

Na trzeciej edycję Fitness Manii Classic pojechało sześciu reprezentantów Polski. Nie było tam kategorii 176 cm, więc włocławianin wystartował w łączonej kategorii men's physique do 182 centymetrów. Trafił do niej razem z Piotrem Zielińskim, liderem światowego rankingu i wiadomo było, że walka o zwycięstwo będzie bardzo zacięta. Po świetnej prezentacji Majchrowicz zajął trzecie miejsce i dopisał do swojego konta cztery punkty. Kategorię 182 cm wygrał Zieliński, a drugie miejsce zajął reprezentant gospodarzy Pavel Nožička.

Jestem zadowolony z wyniku. Wiadomo, zawsze chciałoby się być najlepszym, ale nie ma co narzekać. Kolejny mój start w międzynarodowej imprezie i kolejne podium. Trzecie miejsce i cztery punkty bardzo mnie cieszą, ale forma jaką przygotowałem na te zawody pozwalała myśleć o lepszej pozycji. Cały czas jednak utrzymuje się w ścisłej czołówce swojej kategorii - mówi Piotr Majchrowicz – Przede mną najważniejsza impreza w mojej karierze, czyli start na Mistrzostwach Świata. Tam poza walką o najważniejsze trofeum na świecie można zdobyć podwójną ilość punktów do rankingu IFBB. Mam nadzieję, że uda mi się po raz kolejny w tym sezonie dobrze przygotować do zawodów. 

Mistrzostwa Świata w tym roku zorganizowane zostaną w Białymstoku, a odbędą się już w najbliższy weekend. Majchrowicz nie musiał starać się o kwalifikację na te zawody, gdyż jego wysoka pozycja w światowej czołówce zagwarantowała mu start z automatu.

Przed Mistrzostwami Świata mam na głowie duża presję. Oczekiwania, zarówno moje jak i moich znajomych i fanów są ogromne, wiele osób liczy na dobry wynik. Wiem że stać mnie na wiele, cel to zdobycie medalu, plan minimum to awans do finału - mówi Majchrowicz - Wiem, że jestem w formie i na pewno zaprezentuję się bardzo dobrze przed Polska publicznością, ale to jednak rywalizacja z najlepszymi na świecie. Równie dobrze mogę wrócić z medalem jak i zakończyć zawody z przeciętnym wynikiem poza finałem. Na pewno jednak dam z siebie wszystko i postaram się nie zawieść pokładanych we mnie oczekiwań.

Miejmy nadzieję, że włocławianin po raz kolejny przygotuje mistrzowską formę i w Białymstoku stanie na podium światowego czempionatu. Krążek MŚ byłby doskonałym podsumowaniem najlepszego sezonu w karierze tego zawodnika.

[email protected]
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA