Zgoda Chodecz - jedyna drużyna beach soccera w regionie

Zgoda Chodecz Beach Soccer Team to jedyna profesjonalna drużyna z województwa kujawsko-pomorskiego, która gra w plażową odmianę piłki nożnej. W miniony weekend chodczanie walczyli o awans do ekstraklasy w turnieju zorganizowanym w Sztutowie.


Chodecka ekipa istnieje od 2015 roku. W tym sezonie uczestniczyła w turnieju towarzyskim "Milenium Beach Soccer Cup" w Gliwicach, gdzie zajęła czwarte miejsce. Później był wyjazd na Puchar Polski w Gdańsku, a w miniony weekend piłkarze wybrali się do Sztutowa. Tam rozgrywany był pierwszy z dwóch turniejów decydujących o awansie do ekstraklasy. W zmaganiach uczestniczyło osiem drużyn z całego kraju, a do wyższej klasy rozgrywkowej awansują dwie najlepsze ekipy. Zgoda rozegrała trzy spotkania: z Fulsport Heiro Rzeszów, Sośnicą Gliwice i Rapidem Lublin.

W meczu otwarcia z rzeszowskim Fulsportem po słabej drugiej tercji, nie udało się piłkarzom Zgody odrobić strat i mimo zrywu i dobrej gry w trzeciej odsłonie przegrali 4:6 (1:1, 1:4, 2:1). Bramki zdobywali: Dominik Becker (7'), samobójcza (23'), Bartosz Lewiński (32') oraz Michał Rosiak (33'). Drugie starcie reprezentanci Chodcza grali z Sośnicą Gliwice. Realizacja taktyki przyniosła im sześć goli w pierwszych dziewięciu minutach gry. W drugiej części meczu Sośnica przejęła kontrolę, a w trzeciej był remis. Zgoda wygrała 10:7 (6:2, 1:2, 3:3), a  gole strzelali: Szymon Giętkowski (3', 8', 25'), Marcin Leszczyński (6'), Łukasz Borkowski (7', 31'), Krzysztof Oziemski (9'), Jakub Karmański (11', 29'), padła też bramka samobójcza (17'). Ostatnie spotkanie z Rapidem Lublin chodczanie przegrali 4:5 (0:1, 2:1, 2:3). Pierwsza bramka padła z uderzenia rozpoczynającego grę po rykoszecie od obrońcy Zgody. Dobra gra w defensywie pozwoliła im jednak kontrolować przebieg spotkania. Największym rywalem w tym meczu byli sędziowie - dyskusyjne rzuty wolne, czy brak interwencji przy faulach skutkował bardzo napiętą atmosferą. Po końcowym gwizdku arbiter ukarał trzech zawodników z Chodcza czerwonymi kartkami za pretensje dotyczące sędziowania.

Przed piłkarzami Zgody BST teraz dwa ważne turnieje. W przedostatni weekend lipca wezmą udział w Mistrzostwach Wschodniej Polski w piłce nożnej plażowej, gdzie będą bronić tytułu mistrzowskiego. Tydzień później w Lublinie odbędzie się natomiast zakończenie rozgrywek ligowych, gdzie Zgoda rozegra cztery mecze: z BSCC Łódź, Dragonem Bojano, Hetmanem Tykocin i Morzem Stegna. Aby liczyć się w walce o ekstraklasę trzeba tam wygrać minimum trzy spotkania.

Skład drużyny: Bartłomiej Stolarz (Mistrz Słowacji z 2017), Marcin Leszczyński - Jakub Karmański, Denis Zubek (wicemistrzowie Młodzieżowych Mistrzostw Polski z 2017 oraz Mistrzowie I ligi z 2017), Marcel Gadziomski, Dominik Becker, Michał Rosiak (Mistrz Polski z 2007), Krzysztof Oziemski, Szymon Giętkowski, Mateusz Wiśniewski, Bartosz Lewiński, Norbert Jasiński.

[email protected]
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA