Wioślarze na podium Długodystansowych Mistrzostw Polski

Dwa brązowe medale zdobyli zawodnicy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego podczas Długodystansowych Mistrzostw Polski, które w sobotę odbywały się w Kruszwicy. Na podium imprezy stanęła Oliwia Muraska oraz czwórka podwójna.


Na torze regatowym "Gopło" w Kruszwicy zorganizowane zostały w sobotę Długodystansowe Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. W zmaganiach wzięli udział weterani, seniorzy i juniorzy, którzy ścigali się na dystansie o długości 7,5 kilometra. Na zawodach nie mogło oczywiście zabraknąć Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego, które wystawiło do rywalizacji dwie juniorskie osady: skiffistkę Oliwię Muraską oraz czwórkę podwójną - Bartosz Jarzembowski, Adam Sieraczkiewicz, Grzegorz Ziółkowski i Łukasz Żmudziński.

Muraska, brązowa medalistka lipcowych Mistrzostw Polski Juniorów (czytaj więcej), jechała do Kruszwicy z dużymi nadziejami na kolejny krążek krajowego czempionatu. Najpierw musiała jednak stoczyć walkę z najlepszymi skiffistkami w kraju. Już przed półmetkiem dogoniła startującą minutę przed nią Martynę Jankowską. Niestety gorzowianka w tym momencie zaczęła blokować Oliwię i po kilkuset metrach wiosłowania po bojach i niepotrzebnego szarpania tempa zawodniczka WTW opadła z sił. Na mecie włocławianka zameldowała się jako trzecia z czasem 35:16 i zdobyła swój drugi medal Mistrzostw Polski w karierze. Zwyciężyła reprezentantka gospodarzy Patrycja Domalska, a druga była Barbara Streng (BTW Bydgoszcz).

Do zawodów podchodziłam bardziej treningowo, aby zapoznać się z tym długim dystansem, lecz mimo wszystko bardzo liczyłam na medal – opowiada Oliwia Muraska - Start był dość ciężki, nie wiedziałam za bardzo jak rozłożyć siły i warunki na torze także nie były idealne. W końcówce zabrakło mi trochę siły, głównie z braku wyczucia dystansu, w końcu pierwszy raz startowałam na takiej imprezie. Jestem jednak bardzo zadowolona z wyniku i mam nadzieję, że tych medali będzie coraz więcej.

Drugą osadą wystawioną przez WTW Włocławek w tych zawodach była czwórka podwójna w składzie Bartosz Jarzembowski, Adam Sieraczkiewicz, Grzegorz Ziółkowski i Łukasz Żmudziński. Bronili tytułu mistrzowskiego wywalczonego przed rokiem (czytaj więcej), lecz niestety nie udało im się wywalczyć złota. Nasi musieli zadowolić się trzecim miejscem, co mimo wszystko można uznać za duży sukces. Rywale z Posnanii Poznań i Lotto Bydgostii byli w tym roku tak dobrze dysponowani, że byli praktycznie poza zasięgiem reszty wioślarzy.

Oliwia wypadła nadspodziewanie dobrze zważywszy, że był to jej debiut na tej imprezie. Złoty medal był bardzo blisko, jednak zawodniczka z Gorzowa w sposób niesportowy utrudniała wyprzedzenie. Straty były ewidentne, ale trudne do oszacowania. Mam nadzieję, że udane starty i wysoka forma sportowa naszej skiffistki zaowocują powołaniem jej na najbliższe bardzo ważne międzynarodowe zawody juniorów Baltic Cup – mówi Krzysztof Gabryelewicz, trener WTW Włocławek - Czwórka podwójna zdobyła w ubiegłym roku złoty medal. Jednak bez Fabiana Barańskiego i Tomasza Budzyńskiego w składzie zdawaliśmy sobie sprawę, że obrona tytułu będzie trudna. Bardzo silne osady z Poznania i Bydgoszczy okazały się dla naszych zawodników za mocne. Brązowy medal w tym roku był na miarę naszych możliwości i należy się z tego cieszyć.

W najbliższych dniach zawodnicy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego rozpoczną przygotowania do mistrzostw makroregionu oraz ostatniej ważnej imprezy na wodzie - Centralnych Jesiennych Regat Kwalifikacyjnych w Poznaniu.

[email protected]
4 komentarze

gość-56678

wtw jak zwykle z medalami, KG jak zwykle z sukcesami. brawo!

1 1
ID:78811

gość-71054

Brawa za postawę.

1 1
ID:78812

gość-62531

Tak naprawdę to od 1886r, aź po dzień dzisiejszy zawsze moźna na nich liczyć

1 1
ID:78823

gość-71610

Gratulacje dla Oliwii

1 1
ID:78827


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA