Trzecie mjejsce Tyca i Iwińskiego w Bytowskiej Gonitwie

Załoga Automobilklubu Włocławskiego - Arkadiusz Tyc z pilotem Michałem Iwińskim, zajęła w weekend trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej 4. Bytowskiej Gonitwy, która była finałową odsłoną tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej.


Na ziemi kaszubskiej zorganizowana została ostatnia runda Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. Do rywalizacji na trasie o łącznej długości 25 kilometrów przystąpiło 74 ekip, wśród nich płocko-włocławska załoga naszego automobilklubu, która w ubiegłym roku była tu najlepsza (czytaj więcej). Impreza tradycyjnie rozpoczęła się w sobotę widowiskowym, nocnym prologiem po ulicach centrum Bytowa. Dzień później kierowcy ruszyli do walki na trzech zupełnie nowych odcinkach wyznaczonych na drogach powiatowych i gminnych.

Tyc i Iwiński, jeżdżący Subaru wystartowali w klasie 5., w której o zwycięstwo walczyło łącznie siedemnaście załóg. To była najsilniej obsadzona kategoria w tym roku i było wiadomo, że o zwycięstwo będzie bardzo ciężko. Rajd rozpoczął się bardzo pechowo dla naszych - zaczęli od błędu na prologu i od pierwszego odcinka musieli gonić czołówkę. Pogoń za najlepszymi skutkowała słabymi czasami i drobnymi błędami, choć auto bardzo dobrze się sprawowało.

Do startu w Bytowskiej Gonitwie długo przygotowywałem subaraka. Tym razem auto spisywało się świetnie, niestety gorzej było że mną... Moja koncentracja była kapryśna i to przełożyło się na nasz wynik – opowiada Arek Tyc - Błąd na prologu skutkował 49 miejscem po pierwszym dniu. W niedzielę chciałem stopniowo odrabiać straty, ale gonitwa za dobrym wynikiem skutkowała kolejnymi błędami i nienajlepszymi czasami odcinków. Mimo wszytko nasze tempo nie było aż takie złe jak myślałem i uzyskane rezultaty dawały miejsce w okolicach czołówki.

Ostatecznie po skutecznym pościgu za czołowką, płocko-włocławska załoga Automobilklubu Włocławskiego uplasowała się na trzecim miejscu w klasie 5. oraz trzecim klasyfikacji generalnej całego rajdu. Najszybsi na kaszubskich trasach byli w tym roku Tomas Tomas z Oskarem Olszewskim, a drugie miejsce zajęli Waldemar Dziedzic i Bartosz Piotrowski.

Rajd był bardzo fajny i jak zwykle bezbłędnie zorganizowany przez Automobilklub Koszaliński. Przygotowane trasy były bardzo techniczne, równe i piękne, jak to na Kaszubach - mówi Arek - Cieszę się, że ostatnie zawody w sezonie skończyliśmy na podium. Pech nie pozwolił nam niestety w tym roku ukończyć wielu rajdów, jednak w ostatecznym rozrachunku to był niezły rok. Dziękuję bardzo partnerom, którzy pomagali mi w całym sezonie.

W imprezie wzięła udział także inni reprezentanci Automobilklubu Włocławskiego. Pilotka Laura Nawrocka z Tomaszem Bilskim zajęli 7. miejsce w swojej klasie i 33. w "generalce", a Tomasz Andrzejewski niestety zakończył rajd podczas sobotniego prologu. Bytowskie krawężniki okazały się za twarde dla jego tylnego zawieszenia.

przemek@wloclawek.info.pl
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Marek Wojtkowski o sprawozdaniu parlamentarzystki PiS

Wczoraj w ratuszu odbył się briefing prasowy, którego tematem była współpraca z..

PiS wnioskuje o utworzenie miejskiej stacji paliw

Przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości wraz z poseł Joanną..

Stanisław Wawrzonkoski nowym przewodniczącym radnych

Wczoraj odbyła się V Sesja Rady Miasta, podczas której radni wybrali nowego..

Włocławski ratusz będzie konsekwentnie walczył z hejtem

Po tragicznych wydarzenia w Gdańsku w przestrzeni publicznej pojawia się coraz więcej..

Marszałek w rządowo-samorządowej Komisji Wspólnej

Marszałek Piotr Całbecki został przedstawicielem Związku Województw RP w Komisji..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..