Tyc i Iwiński zwycięzcami 3. Rajdu Ziemi Nowomiejskiej

Arkadiusz Tyc i Michał Iwiński wygrali Rajd Ziemi Nowomiejskiej, będący trzecią eliminacją Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza. To dopiero pierwsze zwycięstwo załogi Automobilklubu Włocławskiego w tym sezonie.


Ten rok zaczął się zdecydowanie gorzej od zeszłego dla ekipy naszego automobilklubu - na pięć planowanych startów dopiero drugi został ukończony. Dwa tygodnie temu nie udało się im pojechać na Rajd Koszaliński, ponieważ turbo, które zainstalowali do swojego subaru okazało się wadliwe. Na imprezę zorganizowaną w Nowym Mieście Lubawskim udało się kupić nową część, bo niestety stara nie nadawała się już kompletnie do niczego.

Rajd Nowomiejski planowałem już od dawna z kilku powodów. W zeszłym roku byłem tam trzeci i bardzo przypadły mi do gustu tamtejsze odcinki. Równe, nie niszczące auta i stosunkowo bezpieczne – mówi Arek Tyc – Poza tym przy trasie była moja żona z dziećmi oraz znajomi którzy trzymali za mnie mocno kciuki. Chciałem im przynieść powód do dumy. Plan był taki, żeby ukończyć rajd i jeśli auto na to pozwoli dojechać w czołówce.

Zaczęło się nie do końca po myśli naszych, sobotni prolog zakończyli ze sporą stratą do czołówki. Brak koncentracji i przedstartowe nerwy spowodowały, że Arek popełnił błąd, który kosztował siedem sekund do zwycięzcy i w niedzielę trzeba było odrabiać. Najlepsze czasy na porannej pętli na odcinkach Wielkie Bałówki i Tereszewo przybliżyły załogę AW do drugiego miejsca, do którego tracili tylko 3,2 sekundy. Konkurenci Mariusz Rybiński i Piotr Jamroziak nie odpuszczali i na drugiej pętli jeszcze powiększyli przewagę. Na ostatnich dwóch odcinkach jednak to nasza ekipa była górą i przypieczętowała zwycięstwo w rajdzie.

Stojąc na starcie trzeciej pętli powoli oswajałem się już z drugim miejscem w rajdzie – opowiada Arek - Swoim rytmem pojechaliśmy ostatnie dwa odcinki i nieoczekiwanie uzyskaliśmy 9 i 8 sekund przewagi nad konkurencją. Dało nam to upragniony cel – ukończyliśmy zawody na pierwszym miejscu! Bardzo się cieszę z tego sukcesu gdyż jest motorem napędowym kolejnych startów. Jak widać nie zapomniałem jak szybko prowadzić nasze subaru.

Kolejny start płocko-włocławskiej załogi reprezentującej nasz automobilklub już za dwa tygodnie. Wystartują w Rajdzie 1001 Jezior na Warmii, który będzie kolejną odsłoną Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza.

przemek@wloclawek.info.pl
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Joanna Borowiak członkiem Rady ds. Polityki Senioralnej

W czwartek w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się..

Rusza rządowe wsparcie na samorządowe inwestycje

O zainicjowanym przez Prezydenta Andrzeja Dudę Funduszu Inwestycji Samorządowych..

Miasto wesprze szpital i włocławskich przedsiębiorców

Sytuacja epidemiologiczna zmienia się z godziny na godzinę. Dzisiaj w ratuszu..

Bez opłat za parkowanie. PiS wnioskuje do prezydenta

Poseł Joanna Borowiak wystosowała pisma do prezydenta Włocławka między innymi o..

Radni z Klubów PO i SLD apelują o wsparcie dla szpitala

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej zwrócili się z prośbą do..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..