Tyc i Bieńkowski wygrali "Rajd 111 Jezior" w Choszcznie

Arkadiusz Tyc i Adrian Bieńkowski zwyciężyli w Rajdzie 111 Jezior, trzeciej odsłonie Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej w Choszcznie. Załoga Automobilklubu Włocławskiego była najszybsza na dziewięciu z dziesięciu przygotowanych oesów.


Po udanym starcie i zwycięstwie na Warmii (czytaj więcej) Arek Tyc kontynuuje dobrą passę. Tym razem kierowca naszego automobilklubu po raz pierwszy wybrał się do Krainy 111 Jezior, aby wziąć udział w kolejnej rundzie Mistrzostw Polski Zachodniej. W międzyczasie zmienił pilota - teraz na prawym fotelu jego subaru zasiada Adrian Bieńkowski.

Rajd pojechałem z nowym pilotem Adrianem Bieńkowskim, który prywatnie jest moim przyjacielem i łączy nas miłość do subaru - mówi Arek Tyc - To był jego debiut jako pilota, ale jak widać po wyniku, bardzo udany. Nie liczyłem na to, że tak szybko zaadoptuje się w mojej rajdówce. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.

Rajd zaczął się prologiem w centrum miasta, który nasi pojechali ostrożnie, aby niczego nie uszkodzić przed decydującą niedzielą. Mimo zachowawczej jazdy wygrali sobotni wstęp zgarniając w ramach nagrody karbonową kierownicę. Niedzielne oesy były już typowo rajdowe – zmienne tempo i różna nawierzchnia wymagały od kierowców wysokich umiejętności. Pierwszy odcinek Tyc pojechał bardzo szybko i agresywnie, praktycznie nie ściągał nogi z pedału gazu. Na nowych oponach, które nie miały jeszcze odpowiedniej przyczepności, nasi uderzyli w szykanę. Otrzymali karę dziesięciu sekund, ale mieli na tyle dobre tempo, że szybko odrobili stratę i jeszcze zbudowali przewagę nad reszta stawki. Na ostatniej pętli Arek postanowił nie forsować zbytnio auta, żeby bezpiecznie dojechać do mety na pierwszym miejscu. Nasi wygrali dziewięć z dziesięciu przygotowanych odcinków i wygrali tegoroczny Rajd 111 Jezior. 

Plan został wykonany w stu procentach, auto jest całe i w dobrej kondycji dowiozło nas do mety - opowiada Arek - Ogromnie cieszyłem się ze zwycięstwa, tym bardziej że organizatorzy ufundowali bardzo fajne nagrody, które bardzo przydadzą mi się w kolejnych imprezach. Dostałem kołnierz bezpieczeństwa HANS, kierownicę oraz balaklawę z homologacją FIA.

Najbliższy start załogi Automobilklubu Włocławskiego będzie miał miejsce najprawdopodobniej w połowie sierpnia. Tym razem Tyc i Bieńkowski wybierają się rywalizować swoim subaru na trasach Dolnego Śląska.

przemek@wloclawek.info.pl
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Wójt Gminy Włocławek Ewa Braszkiewicz z poparciem PiS

Kandydat na prezydenta Zjednoczonej Prawicy Jarosław Chmielewski, podczas konferencji..

Szczęśliwi Seniorzy. III filar programu kandydata SLD

Kandydat SLD na prezydenta Włocławka Krzysztof Kukucki przedstawił, podczas..

Kandydat Kukucki stawia na oświatę i skuteczną edukację

Kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta Włocławka, podczas wczorajszej..

Bez korków na osiedlu Michelin, są konkretne propozycje

Przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej zorganizowali w poniedziałek konferencję..

Przewodniczący Koła Nowoczesna opuścił szeregi partii

Jakub Girczyc, przewodniczący Koła Nowoczesnej we Włocławku, podczas briefingu..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..