Saniko czwarty raz wygrało Memoriał Władysława Kołtuna

W niedzielę na parkiecie Hali Mistrzów rozegrana została dziesiąta edycja Memoriału Władysława Kołtuna. W turnieju najlepsza była drużyna Saniko, która w meczu finałowym pokonała Detal-Met 4:1 i po raz czwarty wygrała imprezę. 


Memoriał Władysława Kołtuna organizowany cyklicznie od sześciu lat przez Towarzystwo Sportowo Rekreacyjne "Kujawy", cieszy się dużą popularnością wśród włocławskich piłkarzy. W dziesiątej edycji wzięło udział dziewiętnaście drużyn: Saniko 1 i 2, TSR Kujawy 1 i 2, Drumet, Detal-Met, Ardan, Oldboys Kujawiak Włocławek, DGS, Miltech, MS-BUD, Oldboys Służewo i Brygada Logistyczna Bydgoszcz. Drużyny zostały rozlosowane do czterech grup, w której rywalizowały systemem "każdy z każdym". Po rozegraniu trzydziestu sześciu meczów osiem najlepszych ekip (po dwie z każdej grupy) weszło do ćwierćfinałów.

Mecze ćwierćfinałowe były bardzo zacięte. Pierwsza drużyna Saniko pokonała MS-Bud 1:0, a w pozostałych spotkaniach do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Po seriach jedenastek Detal-Met wygrał z Drumetem, Ardan wyeliminował TSR Kujawy 2, a Oldboys Kujawiak pokonał TSR Kujawy 1. W półfinałach Saniko 1 rozprawił się z Ardanem (3:2), a Detal-Met rozbił Oldbojów Kujawiaka 3:0. W meczu finałowym zameldowały się więc te same ekipy, co w ubiegłym roku. Decydujące spotkanie miało także podobny przebieg. Piłkarze Saniko nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń i po jednostronnym widowisku pokonali Detal-Mete 4:1 wygrywając memoriał po raz czwarty w historii, a po raz trzeci z rzędu. Spotkanie o trzecie miejsce zakończyło się zwycięstwem Ardanu, który wygrał z Oldboys Kujawiak Włocławek 3:0.

Turniej po raz kolejny był bardzo udany. Jako organizator, a zarazem syn Władysława Kołtuna, jestem bardzo szczęśliwy, że na memoriale dopisuje frekwencja, a poziom rywalizacji podnosi się z roku na rok – mówi Radosław Kołtun, prezes TSR Kujawy - Gratuluję zwycięzcom, zagrali naprawdę dobre zawody. Dziękuję wszystkim drużynom za udział w imprezie i zapraszam na jedenastą edycję za rok.

Organizatorzy tradycyjnie przyznali nagrody indywidualne, wszystkie trafiły do reprezentantów zwycięskiej ekipy. Statuetkę dla najlepszego zawodnika turnieju odebrał Paweł Behlke, najskuteczniejszym strzelcem był Maciel Lewandowski, zdobywca dziesięciu goli, a najlepszym bramkarzem został wybrany Tomasz Zieliński.

Końcowa kolejność: 1. Saniko 1, 2. Detal-Met, 3. Ardan, 4. Oldboys Kujawiak Włocławek, 5. Drumet, 6. TSR Kujawy 2, 7. TSR Kujawy 1, 8. MS-BUD, 9. Brygada Logistyczna Bydgoszcz, 10. Oldboys Służewo, 11. Miltech, 12. DGS, 13. Saniko 2, 14. Geberit, 15. Oldboys Świecie, 16. Wiślanin Bobrowniki, 17. Inwest Bud, 18. Wybrzeże Klatki Schodowej, 19. Tylko Przejazdem.

Władysław Kołtun był pracownikiem firmy DGS, gdzie założył pierwszą drużynę piłkarską. Zmarł 11 stycznia 2010 roku i wtedy powstała idea upamiętnienia jego osoby. Od tamtej pory cyklicznie rozgrywany jest piłkarski turniej pod nazwą Memoriał Władysława Kołtuna.

[email protected]
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA