Zbonikowski o włączeniu strefy do PSSE

Wniosek władz miasta o włączenie Włocławskiej Strefy Rozwoju Gospodarczego – Parku Przemysłowo-Technologicznego do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomiczne czeka na rozpatrzenie w ministerstwie. Poseł PiS, w piśmie skierowanym do wicepremiera Waldemara Pawlaka, prosi o pozytywne rozpatrzenie wniosku.

Swoją prośbę Łukasz Zbonikowski motywuje między innymi coraz bardziej dramatyczną sytuacją gospodarczo-społeczną w mieście, za którą wini lokalną władzę. Po sześciu latach nieudolnych i niegospodarnych rządów sld-owskiego prezydenta w naszym mieście, podczas których zamknięto wiele zakładów pracy i przedsiębiorstw, bezrobocie jest jedne z wyższych w kraju i wciąż rośnie, pogarszają się warunki życia mieszkańców, następuje wyludnienie miasta, które się nie rozwija i nie ma perspektyw. Mamy za to – według niezależnych rankingów Polsatu i Rzeczpospolitej – najbardziej zadłużone miasto w Polsce w wysokości 83%! czytamy w piśmie.

Poseł twierdzi, że mimo zainwestowanych 44 milionów złotych i obietnic o nowych miejscach pracy, w strefie nie ma dotąd inwestorów. Nikt nie chce budować fabryk na terenie, który można jedynie wydzierżawić, a nie wykupić na własność. To zbyt duże ryzyko, które przedsiębiorcy muszą brać pod uwagę, szukając nowych lokalizacji. W takiej sytuacji trudno się dziwić, że nie pomogły nawet prawie 2 mln zł zmarnowane przez prezydenta miasta na promocje Włocławskiej Strefy tzw. Rozwoju i Inkubatora Przedsiębiorczości - pisze Zbonikowski prosząc ministra gospodarki o ratowanie miasta i pozytywne rozpatrzenie wniosku o włączenie włocławskiej strefy do PSSE. Ta decyzja może spowodować, że wreszcie inwestorzy pojawią się we Włocławku i sprawią, że miasto to w końcu zacznie się rozwijać, a mieszkańcy nie będą zmuszeni do szukania pracy w innych miejscowościach, województwach czy krajach - kończy swoje pismo poseł.
11 komentarzy

radio Erewań

W końcu diagnoza z "jajami" bez owijania w bawełnę jak w mieście jest!
Mały kroczek do wyrwania miasta z czerwonych łap!

1 1
ID:43903

baba jaga

Coś się mi wydaje-znając wcześniejsze komentarze niektórych"włocławian"- Panie Łukaszu,że nie długo za to pismo do Pawlaka,zostanie Pan oblany przez nich "pomyjami".

1 1
ID:43906

Mk

Nie powinniśmy się włączać, ponieważ gdy będzie następna reforma administracyjna, a będzie napewno, ponieważ docelowo ma zostać 12 województw to wylądujemy wGdańsku zamiast otrzymać korzystniejszy wariant czyli Łodź. Taki dla przykładu Inowrocław kulturowo i gospodarczo ciąży ku Poznaniowi. Toruń na to samo względem Gdańska, a my za wiosła włocławianie;)

1 1
ID:43908

szuja

Zaraz nic nie będzie jak mówił Kononowicz.Więc po co się martwić.Jeden ma szerokie usta do obiecywania ,a drugi do chlania. Ja bym proponował na prezydenta radnego Jarosława Chmielewskiego. Hahaha

1 1
ID:43910

anty

@~radio Erewań: gościu, ty to masz chyba jakąś obsesję żeby zostać największym hejterem w historii polskiego internetu...

1 1
ID:43912

radio Erewań

@anty: Wytłumacz co to znaczy "hejter" ?

1 1
ID:43916

anty

@~radio Erewań: poszukaj sobie.

1 1
ID:43917

bazela janusz

panie posle, niech pan posluje nie doklada staran w polityce regionu. pana pomocna dlon w sprawie cukrowni itp. jest znana. prosze rowniez nie udzielac pomocy pks wloclawek. ludzie wasze pociagniecia poselskie ograniczaja sie do burzenia tego co zostalo. miernota nas reprezentuje na wiejskiej,

1 1
ID:43918

marek

Mam dość rządów Pałuckiego i całego SLD !!!!
Prezydent nic nie może za to mógł sobie 6 lat temu podnieść pensje na 12 tyś zł
Zatrudnić 3 wice prezydentów i zaczął upolityczniać wszystkie urzędy w mieście
Inwestycje są bezsensu drogie i wyglądają po zakończeniu jak by były do remontu
Pytam czy te lampki na moście musiały kosztować aż 2 mln zł?
Przy takich inwestycjach bezrobocie we Włocławku powinno na stałe spadać, a nie spada, bo wszystkie przetargi wgrywają 2-3 firmy, które zatrudniają po 10 -15 osób
To są nasze pieniądze publiczne i powinniśmy dbać o każdą wydaną złotówkę.1 1
ID:43921

Tomek.L

bazela janusz - nic dodać, nic ująć:
marek - Przeczytaj artykuły z "nie" o włocławskich powiązaniach, to wiele rzeczy wyjaśnia.

1 1
ID:43924

radio Erewań

@anty: No dobra bez żartów, jeżeli uważasz, że ja krytykuję np. Andrzeja P., bo ma wspaniałe sukcesy i mu zazdroszczę to..... Po nowym roku obudzimy się wszyscy w czerwonym Włocławku goli i weseli takie są zasługi i osiągnięcia Andrzeja P. oraz Prorozwojowych Czerwieńców z Włocławka. Tyle i tylko tyle można napisać to, co zrobili ci proeuropejscy i prorozwojowi przekłada się tylko na dług i nie wygenerowało nic z realnych pieniędzy dla nas Mieszkańców oprócz oczywiście czerwieńców i tyle. Jak z robisz jakieś inwestycje i w banku powiesz, że po sześciu latach jeszcze nie ma z tego tytułu żadnego przychodu i trzeba do tego ciągle dokładać to, co??? Bank wywali cię na zbity pysk i zlicytuje.

1 1
ID:43925


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA