Nowa, bezpieczna komunikacja dla Włocławka i powiatów

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas której poruszyli problem infrastruktury oraz transportu zbiorowego. Kandydatka do sejmiku Anna Gembicka deklarowała, że będą walczyć o zwiększenie liczby połączeń kolejowych na trasach Toruń, Włocławek, Kutno.


Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Włocławka Jarosław Chmielewski oraz kandydata do Sejmiku Anna Gembicka, zorganizowali konferencję prasową, podczas której odnieśli się do problemów infrastruktury i transportu zbiorowego.

Będziemy walczyć o to, aby Przewozy Regionalne zwiększyły ilość połączeń na trasie Toruń, Włocławek, Kutno, to umożliwi mieszkańcom łatwiejsze poruszanie się. Chcemy, również zapewnić podróżującym odpowiednią infrastrukturę, przystanki, stacje kolejowe i autobusowe, przystosowane dla seniorów i niepełnosprawnych – mówiła kandydatka do Sejmiku Województwa Anna Gembicka

Kandydatka do Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego zapewnia, że wie jak zdobyć środki na poprawę infrastruktury transportowej. Anna Gembicka wspomniała, także o remoncie włocławskiego dworca PKP.

Są środki na remont dworca kolejowego, jednak chcemy, żeby dworzec we Włocławku stał się nowoczesnym centrum przesiadkowym, aby udało się zapewnić również środki na stacje przesiadkowe dla autobusów dalekobieżnych, komunikacji miejskiej i dla tych, które dojeżdżają do mniejszych miejscowości w naszych powiatach - powiedziała Anna Gembicka

Sekretarz Prezesa Rady Ministrów Anna Gembicka wspomniała, również o zlikwidowanych połączeniach autobusowych przez Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy, który jest spółką należącą do samorządu.

Zostało zlikwidowanych wiele połączeń, tak nie może być. Urząd Marszałkowski, tłumaczy się, że nie ma na to pieniędzy i jest to nieopłacalne, ale jednym z zadań samorządu jest zapewnienie obywatelom dobrego transportu – dodała sekretarz Prezesa Rady Ministrów

Jedną z propozycji, która ma polepszyć działanie transportu zbiorowego, to współpraca Kujawsko- Pomorskiego Transportu Samochodowego i Przewozów Regionalnych, bowiem spójność rozkładów jazdy pozwoliłaby na stworzenie doskonałej sieci komunikacyjnej. Jak zapewniała Anna Gębicka, to plany możliwe do zrealizowania, choćby przy pomocy programu przedstawionego przez premiera Morawieckiego Kolej Plus, który ma na celu między innymi przywracanie linii kolejowych w mniejszych miejscowościach.
2 komentarze

gość-37229

Nalezy przywrocic autobusy MPK z Wloclawka za Wisle, linie 6 i 7

1 1
ID:80678

gość-80704

Tak. Przeciez mieszkancy Wloclawka tez chca przemieszczac sie poza miasto Wloclawek, do Chelmicy nad jezioro, odwiedzic rodzine, pojcie na cmentarz w Chelmicy. Mieszkancy Wloclawka maja silne powiazania z miejscowosciami z drugiej strony Wisly. Serwis transportowy powinien wchodzic w serwis poleczny dla podatnikow naszego powiatu. To wstyd, zeby autobusy nie mogly przedluzyc swoja trase o kilkanascie kilometrow.

1 1
ID:81048


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA