W szpitalu kończy się kapitalny remont trzech pawilonów

fot. Andrzej Goiński

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Popiełuszki we Włocławku kończy się kapitalny remont modernizacyjno-adaptacyjny trzech pawilonów lecznicy. Budowa nowego gmachu głównego powinna ruszyć w przyszłym roku. 


W trzech remontowanych budynkach powstają nowoczesne, odpowiadające współczesnym wymaganiom pomieszczenia na potrzeby łóżkowych oddziałów rehabilitacyjnych i poradni rehabilitacyjnej oraz oddziału geriatrycznego, a także szpitalnych biur. Roboty obejmują też wymianę systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oraz sieci wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej i teleinformatycznej. Ta część kompleksowej modernizacji Szpitala Popiełuszki obecnie finiszuje. Prace w budynku przeznaczonym dla administracji zostały już zakończone. Roboty w pozostałych pawilonach powinny się zakończyć w pierwszym kwartale 2019.

Modernizacja i rozbudowa Szpitala Popiełuszki kosztować będzie obecnie łącznie 170 milionów złotych. - Źródłem finansowania są przede wszystkim z nasz Regionalny Program Operacyjny oraz kredyt z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. W planach jest m. in.  stworzenie nowych oddziałów, m. in. hematologii i psychiatrii. W nowych murach oraz obiektach po kapitalnych remontach znajdą się nowe wyposażenie i nowoczesna aparatura medyczna – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Trwają intensywne przygotowania do ostatniego etapu modernizacji placówki – budowy nowego gmachu głównego. Wyłoniona w przetargu pracownia powinna dostarczyć gotową dokumentację projektową na początku przyszłego roku. Przetarg, w którym wyłoniony zostanie wykonawca robót budowlanych zostanie rozpisany w połowie przyszłego rok.

Nowoczesny i funkcjonalny nowy budynek główny, serce lecznicy, stanie w miejscu wyburzonego starego obiektu. Zgodnie z założeniami funkcjonalno-użytkowymi, na parterze mieścić się będą szpitalny oddział ratunkowy oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii. Na pierwszym piętrze znajdą się blok porodowy oraz oddziały patologii ciąży, położnictwa i neonatologii. Drugie piętro to przestrzeń zaplanowana dla oddziałów ortopedii i traumatologii oraz chirurgii ogólnej. Złożony z siedmiu sal zabiegowych blok operacyjny znajdzie miejsce na trzecim piętrze; sąsiadować z nim będzie oddział neurochirurgiczny. Ostatnie, czwarte piętro zostało pomyślane jako przestrzeń techniczna, mieszcząca m.in. maszynerię wentylacyjną i klimatyzacyjną obiektu. Zwieńczeniem budynku będzie platforma z lądowiskiem dla śmigłowców medycznych, zaś w przyziemiu znajdą się apteka szpitalna, centralna sterylizatornia i szpitalna dezynfekcja.

3 komentarze

gość-84445

a kto będzie leczyć ???!!!! roboty ? bo sami emeryci zostali .

4 0
ID:79849

gość-81635

Kto bedzie leczyć ? Sa dwie propozycje - albo pacjencie zrób to sam ale składki oddaj nam , albo ..... słynne na całą Unię polskie zusowskie ,,komisje lekarskie '' które uleczaja zanim pacjent przed nimi stanie .

2 0
ID:79853

LALA20

@~gość-84445:

Odpowiedzi szukaj w szpitalach i klinikach w Bundes.

0 0
ID:79859


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..