Młodzi Polacy nadal szukają dobrej pracy za granicą

Od wielu lat najważniejszą motywacją do emigracji Polaków za granicę są oczywiście pieniądze i chęć polepszenia standardu życia. Grupa młodych emigrantów ekonomicznych zakłada również, że jest to możliwość poznania innych kultur, języka lub zebrania środków na start w dorosłym życiu, na które nie mogą liczyć w ojczyźnie.


Młody wiek rządzi się swoimi prawami. Tak jest również w przypadku przeprowadzek za granicę w celu zatrudnienia. Młodzi Polacy pracę na emigracji traktują jako źródło dodatkowego dochodu. Często to chęć odłożenia oszczędności, które będą poświęcone na własne w mieszkanie czy budowę domu w Polsce. Ekonomiczne skutki pandemii koronawirusa oraz ciągle wzrastająca inflacja nie zachęcają rodaków do pozostania w kraju. Wyjazd za granicę to szansa na szybkie wzbogacenie się, ale emigranci widzą również inne zalety zatrudnienia poza Polską.

Wielu młodych Polaków przy wyborze kraju, do którego mają wyemigrować, bierze pod uwagę również inne aspekty, niż te czysto finansowe. Spowodowane jest to głównie brakiem zobowiązań w ojczyźnie. W przeciwieństwie do starszych nie pozostawiają partnerów i dzieci. Emigranci z Polski poszukują również możliwości rozwoju zawodowego i osobistego. Istotne jest dla nich poznanie innych kultur, języka czy nawiązanie nowych znajomości.

Młodzi szukają miejsc, w których mają lepsze perspektywy na przyszłość, mogą podróżować i obcować z wieloma kulturami, nadal łącząc to wszystko z pracą. Coraz częściej wyjeżdżają dalej, niż do krajów sąsiadujących z Polską. Najpopularniejszymi krajami, do których emigrują są nadal Niemcy, Holandia i Wielka Brytania – mówi Katarzyna Kilanowska, CEO agencji pracy za granicą Konektia.

Wyjazd za granicę „w ciemno” odszedł do lamusa. Obecnie agencje pracy oferują sprawdzone miejsca zatrudnienia, znają pracodawców, oferują umowy bezpośrednie i sprawdzają osobiście zakwaterowanie.

Minęły czasy, gdy ludzie nie wiedzieli, co zastaną na miejscu po przyjeździe do obcego kraju. Zmieniły się standardy zatrudnienia, co nas bardzo cieszy. Każde miejsce pracy i zakwaterowanie jest sprawdzone. Na miejscu stacjonują nasi lokalni koordynatorzy, którzy pomagają w formalnościach – dodaje Katarzyna Kilanowska.

Konektia prowadzi rekrutacje we wszystkich sektorach gospodarki, czyniąc to zarówno na zlecenie polskich pracodawców, jak i dla pracodawców z następujących krajów: Belgia, Holandia, Niemcy, Austria, Irlandia, Szwajcaria, Dania, Finlandia, Norwegia, Szwecja, Wielka Brytania, oraz Francja. Konektia poszukuje pracy nie tylko dla Polaków, ale również dla Ukraińców, Rumunów, Hiszpanów, Belgów i Francuzów. Agencja zapewnia osobiste skontrolowanie przez własnych przedstawicieli miejsca pracy, dogodne warunki zatrudnienia oraz sprawdzone zakwaterowanie.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA