Kolejna edycja bezpłatnej nauki pływania dla włocławian

Anwil wspólnie z włocławskim WOPR-em zaprasza na trzecią edycję darmowych lekcji pływania. Praktyczne zajęcia na basenie przeznaczone są dla uczniów klas IV-VIII, młodzieży szkół ponadpodstawowych i dorosłych w wieku 40+.


Dla włocławskiej spółki chemicznej szczególnie ważne jest wspieranie edukacji i rozwoju najmłodszych, czego kolejnym potwierdzeniem jest kontynuacja współpracy z WOPR-em.

Jako Anwil od dawna jesteśmy blisko mieszkańców Włocławka i ich potrzeb, dlatego realizujemy projekty poprawiające warunki życia lokalnej społeczności w zakresie edukacji, ochrony zdrowia, ochrony środowiska, a także aktywności sportowej. Patrząc na dotychczasowe zainteresowanie projektem „Bezpłatne lekcje pływania z Anwilem, mamy przekonanie, że inicjatywa była „strzałem w dziesiątkę”. W poprzednim roku wspólnie z włocławskim WOPR-em nauczyliśmy pływać prawie 200 osób! Bardzo nas to cieszy, ponieważ z jednej strony dążymy do wyrównywania szans, z drugiej stawiamy na zdrowy styl życia poprzez ukierunkowanie na sport. Umiejętność pływania ma również wpływ na bezpieczeństwo i właściwe zachowanie nad wodą - mówi Daria Studzińska, Dyrektor Obszaru Komunikacji, Marketingu i Sponsoringu Anwilu

Zajęcia na basenie dedykowane są uczniom szkół podstawowych (klas IV-VIII), ponadpodstawowych i dorosłym w wieku 40+ z Włocławka i powiatu włocławskiego. Lekcje odbywać się będą raz w tygodniu, w grupach dziewięcioosobowych. Zgodnie z założeniami projektu, po cyklu praktycznych lekcji każdy z uczestników będzie potrafił przepłynąć sposobem dowolnym 50 metrów, przepłynąć pod wodą (bez wynurzania) co najmniej pięć metrów, jak również wykonać bezpieczny skok do wody.

Rekrutacja uczestników do trzeciej tury projektu potrwa od 27 marca do 5 kwietnia. Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić deklarację dostępną na stronie WOPR (www.woprwloclawek.pl) i dostarczyć ją do biura WOPR Włocławek lub wysłać jej skan na adres mailowy: [email protected]. Liczba miejsc jest ograniczona.
W ramach współpracy z Anwilem, podobnie jak w latach ubiegłych WOPR dodatkowo przeprowadzi w wybranych placówkach edukacyjnych na terenie Włocławka i powiatu włocławskiego, prelekcje dotyczące tego, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą.Podczas zajęć prezentowane będą też podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA