Srebrny medal Majchrowicza na Diamond Cup w Czechach

fot. Mateusz Koralewski

Piotr Majchrowicz zdobył srebrny medal podczas zawodów IFBB Diamond Cup zorganizowanych w czeskiej Ostrawie. Damian Skoczylas, drugi z reprezentantów naszego miasta, zajął piąte miejsce będąc najlepszym Polakiem w swojej kategorii.


27 maja w Ostrawie odbyła się kolejna edycja zawodów sylwetkowych Czechia Pro IFBB Diamond Cup. W tej prestiżowej i silnie obsadzonej imprezie wzięła udział europejska czołówka najlepszych kulturystów. Nie mogło na niej zabraknąć reprezentacji Włocławka. Do Czech wybrała się skromna, aczkolwiek niezwykle mocna, trzyosobowa ekipa: zawodnik fitness plażowego Piotr Majchrowicz, kulturysta klasyczny Damian Skoczylas oraz trener Mateusz Koralewski. Mimo tego, że włocławianie pierwszy raz uczestniczyli w międzynarodowych zawodach sylwetkowych, nie zjadła ich trema i spisali się po prostu rewelacyjnie.

W kategorii fitness plażowe do 176cm startował znany i utytułowany na krajowym podwórku zawodnik Piotr Majchrowicz. Mimo, że w ostatnich tygodniach wyjątkowo nie stanął na żadnym pudle (do czego zdążył nas już przyzwyczaić), to do Ostrawy jechał pełen nadziei i wiary w kolejny sukces.

Ostatnie dwa starty, mimo życiowej formy, były dla mnie kompletnie nieudane. Po ubiegłotygodniowych zawodach w Krakowie miałem nawet w głowie myśli o zakończeniu kariery - mówi Piotrek - Przed imprezą w Czechach byłem strasznie przybity. W końcu jednak uwierzyłem w siebie i poczułem, że mogę zrobić coś wielkiego.

Reprezentant Fit Expert Gym w eliminacjach zaprezentował na scenie wysoką dyspozycję i bez najmniejszych problemów dostał się do ścisłego sześcioosobowego finału. Tam już nie było kalkulacji, Majchrowicz po świetnym pokazie zajął drugie miejsce zgarniając srebrny medal tych prestiżowych europejskich zawodów.

Miałem trochę problemów z trafieniem z formą i walczyłem o nią do samego końca, ale na scenę wszedłem perfekcyjnie przygotowany - opowiada - Dałem z siebie wszystko i było warto. Jestem przeszczęsliwy i nie potrafię wyrazić słowami emocji, które czuję. Jeszcze do końca to wszystko do mnie nie dotarło, w końcu to mój pierwszy start i od razu duży sukces na arenie międzynarodowej.

Damian Skoczylas, włocławianin mieszkający obecnie w Gdańsku, dopiero po raz trzeci w karierze startował w imprezie IFBB. Zawodnik kulturystyki klasycznej również bez problemu wszedł do finałowej rozgrywki. Zajął wysokie piąte miejsce i był najlepszym Polakiem w swojej kategorii wyprzedzając dwóch medalistów kwietniowych Mistrzostw Polski.

Jestem bardzo zadowolony z pierwszego występu na scenie międzynarodowej. Wszytko poszło zgodnie z planem: ładowanie, smarowanie, rozgrzewka, po prostu życiowa forma - mówi Damian  - Wiadomo, fajnie byłoby stanąć na pudle, ale to jeszcze nie mój czas. Obsada mojej kategorii była bardzo mocna, aż ciężko było uwierzyć, że to są moi rywale. Wiem już jak wygląda europejska czołówka i wiem nad czym muszę pracować.

Teraz zawodnika czeka zasłużony odpoczynek, który jednak nie potrwa zbyt długo. Damian Skoczylas ma już konkretne plany na drugą połowę roku i ma zamiar wybrać się na kolejną konkretną międzynarodową imprezę.

Tydzień kompletnego luzu od diety i treningu po czym zacznę budować masę mięśniową, żeby na jesień poprawić swoje mankamenty i dalej próbować sił - mówi - Myślę że w tym roku zrobię maksymalnie 2-3 starty. Jeden z nich zapewne będzie za granicą. Chodzi mi po głowie Mr. Olimpia Amatorów w San Marino w listopadzie. Póki co, chce skupić się na swojej pracy i na życiu osobistym.

przemek@wloclawek.info.pl
4 komentarze

gość-69412

Człowieku, raz czy dwa Ci nie poszlo a Ty chcesz karierę kończyć? Karierę która niedawno się zaczela i zaczyna się dopiero rozpędzac? Chłodnej głowy więcej

3 0
ID:72078

gość-55320

brawo feluś

3 1
ID:72109

gość-29365

Na zawodach w Polsce jest większa i o niebo lepsza konkurencja

0 1
ID:72532

gość-44293

condone, daj se błaźnie spokój, żenujący jesteś

2 0
ID:72899


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Samorządowcy apelują o mobilizację i udział w wyborach

W najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał Trzaskowski i..

Wybory 2020. Piknik obywatelski za wysoką frekwencję

Już w najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..