Stolarz mistrzem Słowacji. Zgoda BST zostaje w I lidze

Bartłomiej Stolarz obronił tytuł mistrza Słowacji w plażowej odmianie piłki nożnej. Jego drużyna Zgoda Chodecz, niestety nie zdołała w tym roku awansować do ekstraklasy. W turnieju o wyższą klasę rozgrywkową chodczanie zajęli szóste miejsce.

W ostatni weekend lipca w miejscowości Zwoleń rozegrane zostały Mistrzostwa Słowacji w beach soccera. W imprezie już po raz drugi wziął udział dwudziestoletni Bartłomiej Stolarz, bramkarz Zgody Chodecz BST. W ubiegłym roku w barwach Artfulu BSC Bratysława wywalczył tytuł mistrzowski, tym razem wziął udział w powstaniu nowej drużyny "Hustý".

Hustý bez problemu awansowała do finału, gdzie zmierzyła się z poprzednią drużyną Stolarza, obrońcami tytułu Artfulem BSC Bratysława. Mecz był bardzo zacięty do samego końca. Hustý prowadzili 3:0 po dwóch tercjach, jednak rywale zdążyli odrobić starty i doprowadzili do remisu. Zgodnie z regulaminem beach soccera, kiedy spotkanie kończy się remisem jest trzyminutowa dogrywka, a gdy i ona nie przyniesie rozstrzygnięcia o wyniku decydują rzuty karne. Hustý wystarczyły doliczone minuty - Pavol Hrnčiar strzelił decydującego gola po wyrzucie Stolarza spod własnej bramki. Bramkarz został uhonorowany statuetką dla najlepszego golkipera turnieju. Królem strzelców i MVP turnieju został Czech Filip Vyhna.

Jestem niezmiernie szczęśliwy, że udało mi się obronić mistrzostwo. Turniej był bardzo wyrównany i w wielu przypadkach o wynikach decydowały ostatnie sekundy – mówi Bartłomiej Stolarz, mistrz Słowacji - Przed nami teraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i walka o ostatni medal na tej imprezie. Powoli gdzieś trzeba będzie myśleć też o udziale w plażowej Lidze Mistrzów (Euro Winners Cup]) ze słowacką drużyną w następnym roku.

W tym samym czasie ekipa Zgody Chodecz BST wzięła udział w drugim turnieju I ligi, pierwszy rozegrano w Sztutowie pod koniec czerwca (czytaj więcej). Do Lublina udało się osiem drużyn walczących o lokaty premiowane wejściem do Ekstraklasy. Stawka turnieju była bardzo duża, ponieważ po raz pierwszy najlepsze drużyny miały zapewniony bezpośredni awans. Zgoda przystępowała do turnieju z piątego miejsca i miała jeszcze cztery mecze do rozegrania. Głównym problemem klubu były liczne absencje zawodników. W bramce zabrakło Bartłomieja Stolarza grającego w Mistrzostwach Słowacji, kontuzjowanego Igora Ratajczyka, przez obowiązki nie zagrali Marcel Gadziomski, Bartosz Lewiński i Norbert Jasiński. Z kolei Marcin Leszczyński, Mateusz Wiśniewski oraz Artur Szczypiński rozpoczęli sezon na trawie..

W sobotę chodczanie grali, jak się okazało, z dwoma najlepszymi klubami: BSCC Łódź oraz Dragonem Bojano. W pierwszym meczu przegrali 3:5, a w drugim 3:6. W niedzielę polegli z Hetmanem Tykocin 2:5, mimo prowadzenia 2:1 po dwóch tercjach. Na osłodę Zgoda wygrała ostatnie spotkanie z Morzem Stegną 4:0. Po serii meczów drużyna z Chodcza zajęła szóste miejsce w tabeli z dorobkiem sześciu punktów i ekstraklasowe plany musi odłożyć na przyszły rok.