Trzecie miejsce Oliwii Muraskiej w regatach Baltic Cup

Oliwia Muraska, zawodniczka Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego, wywalczyła brązowy medal podczas międzynarodowych regat juniorów Baltic Cup 2018, które w weekend zorganizowane zostały na torze Gopło w Kruszwicy.

W tym roku gospodarzem 25. edycji imprezy była Polska, a uczestniczyło w niej dziewięć reprezentacji. Poza Rosją, która od kilku lat nie uczestniczy w regatach, każde z państw nadbałtyckich wystawiło swoją kadrę i o medale BC 2018 walczyli wioślarze z Finlandii, Łotwy, Niemiec, Estonii, Litwy, Norwegii, Szwecji, Danii i Polski. W zmaganiach wzięli udział zawodnicy w wieku 15-17 lat, którzy rywalizowali na dystansach 2000 i 500 metrów.

W imprezie wystartowała zawodniczka Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego Oliwia Muraska, która znalazła się w składzie reprezentacyjnej czwórki podwójnej, trenowanej przez Wojciecha Reteckiego z WTW. Nasze dziewczyny bez problemu awansowały do wyścigu finałowego. Tam stoczyły wyrównaną walkę o medal z Litwinkami i Dunkami i po bardzo dobrym finiszu przecięły linię mety na trzecim miejscu z czasem 7:15,86. Zdecydowane zwycięstwo odniosły Niemki (7:06,5), a na drugiej pozycji zmagania ukończyły Litwinki (7:14,27).

Myślę, że start był udany, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że pływałyśmy że sobą bardzo krótko, bo zaledwie około czterech dni – mówi Oliwia Muraska -  Wyścigi były bardzo ciężkie, ponieważ na początku zawsze zostawałyśmy z tyłu i potem musiałyśmy ostro nadrabiać straty, a problemy ze zgraniem wcale nam w tym nie pomagały. Podsumowując, jestem bardzo zadowolona ze startu i z medalu jaki wywalczyłyśmy.

To kolejny sukces i kolejny medal utalentowanej reprezentantki Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego w tym sezonie. Pod koniec lipca zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski juniorów (czytaj więcej), a na początku września zadebiutowała na Długodystansowych Mistrzostwach Polski, gdzie również wywalczyła brąz (czytaj więcej). Medal na regatach Baltic Cup świetnie podsumował kończący się sezon tej młodej wioślarki.