Piotr Majchrowicz trzeci podczas IFBB Diamond Cup Malta

fot. eastlabs.ru

Piotr Majchrowicz zajął trzecie miejsce podczas międzynarodowych zawodów sylwetkowych IFBB Diamond Cup Malta 2018. To kolejny sukces włocławianina na prestiżowych zawodach kulturystycznych odbywających się za granicą.


Piotrek bardzo mocno rozpoczął tegoroczny sezon startowy. W pierwszych zawodach - XIV Pucharze Ziemi Puckiej w Żelistrzewie - stanął na najwyższym stopniu podium (czytaj więcej), a tydzień później zgarnął brąz podczas II Otwartych Mistrzostw Wielkopolski (czytaj więcej). W drugi weekend kwietnia miał zamiar wystartować na Mistrzostwach Śląska w Mysłowicach, jednak w ostatniej chwili zmienił plany i poleciał na Maltę, aby wziąć tam udział w wielce prestiżowym konkursie IFBB Diamond Cup. Zjechała się tam praktycznie cała czołówka europejskiej sceny kulturystycznej, a o trofea walczyli sami utytułowani zawodnicy.

Majchrowicz startuje w kategorii fitness plażowe do 176cm i w niej był zdecydowanie najlepszy, jednak organizatorzy połączyli ją z kategorią do 179cm i ostatecznie nasz reprezentant zajął trzecie miejsce. Ból był tym większy, że do srebra zabrakło zaledwie dwóch punktów. Mimo tego nasz kulturysta jest bardzo zadowolony z zajętego miejsca, szczególnie, że wyprzedził Piotra Zielińskiego, najbardziej utytułowanego zawodnika men's physique w Polsce, który jest drugim wicemistrzem europy i czwartym zawodnikiem na świecie.

Jestem przeszczęśliwy i bardzo dumny z miejsca, jakie udało mi się wywalczyć na Malcie. Tym bardziej, że decyzję o starcie i wylocie podjąłem zaledwie dziesięć dni przed zawodami. Jestem w życiowej formie, więc postanowiłem zaryzykować i jak widać opłaciło się. Drugi mój zagraniczny start w karierze i drugie podium, po prostu rewelacja. Potwierdziłem, że moja sylwetka budzi uznanie na arenie międzynarodowej – podsumował.

Podium na Malcie to już drugi duży sukces zawodnika ze stolicy Kujaw na międzynarodowej arenie. W maju ubiegłego roku wywalczył srebro na prestiżowych zawodach kulturystycznych IFBB Diamond Cup w czeskiej Ostrawie (czytaj więcej). Majchrowicz ma zamiar kontynuować starty za granicami Polski, o ile oczywiście pozwolą mu na to fundusze.

Teraz szykuję się już powoli na mistrzostwa Polski, które pod koniec kwietnia odbędą się w Kielcach. Jadę tam walczyć o złoty medal i kwalifikacje do majowych mistrzostw Europy w hiszpańskim Santa Susanna - mówi Piotr - Jeżeli uda mi się znaleźć sponsora, to planuję w maju wziąć udział w kolejnych dwóch zagranicznych konkursach. Drugą połowę sezonu mam zamiar przeznaczyć na poprawę swojej sylwetki, więc chyba odpuszczę krajowe starty.

Karierę Piotra Majchrowicza wspiera catering dietetyczny Hotel i Restauracja Aleksander, który dba o odpowiednie żywienie mistrza. Od strony medialnej zawodnikiem opiekuje się Włocławski Portal Informacyjny www.wloclawek.info.pl.

przemek@wloclawek.info.pl
3 komentarze

gość-64627

gość od dwóch lat regularnie zdobywa medale w całym kraju, od roku w Europie. Niestety nie zasłużył na nagrodę prezydenta. Prezydent woli dać komuś, kto jeszcze nic nie osiągnął (ale trenuje!!) niż kolesiowi którego już nawet w Europie znają. Brawo prezydent i jego nagrody! kupa śmiechu

6 0
ID:77123

gość-72040

panie trenerze... :*

0 0
ID:77134

gość-41734

a tam kontrole to są?

0 0
ID:77158


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Radni PiS o ekspertyzie dotyczącej remontu hali OSiR

Remont hali sportowej kosztował prawie 10 milionów złotych. Kilka miesięcy po..

Mikołaj Bogdanowicz rozpoczął kampanię „Nowej Piątki”

O inauguracji trasy Nowej Piątki Prawa i Sprawiedliwości w kujawsko-pomorskim..

Nowa „piątka", czyli propozycje rządu PiS dla Polaków

W sobotę na konwencji Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło nowe punkty programowe dla..

Marek Wojtkowski o sprawozdaniu parlamentarzystki PiS

Wczoraj w ratuszu odbył się briefing prasowy, którego tematem była współpraca z..

PiS wnioskuje o utworzenie miejskiej stacji paliw

Przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości wraz z poseł Joanną..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..