Złoto Klaudii Kazimierskiej, brąz Sebastiana Urbaniaka

Kolejne sukcesy lekkoatletów Vectry Włocławek na Mistrzostwach Polski juniorów rozgrywanych w Raciborzu. Klaudia Kazimierska zdobyła złoty medal na dystansie 1500 metrów, a Sebastian Urbaniak brązowy w biegu na 400 metrów przez płotki.


Przez trzy dni na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu odbywały się lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski PZLA U-20. O medale walczyło tam ponad tysiąc najlepszych juniorów z całego kraju, wśród nich reprezentacja włocławskiej Vectry. Pierwszy medal dla naszego miasta zdobyła w chodzie Julia Kowalska (czytaj więcej), duże nadzieje wiązaliśmy także ze startami fenomenalnej Klaudii Kazimierskiej i rewelacji sezonu Sebastiana Urbaniaka.

Klaudia, specjalizująca się w dystansie 1500 metrów w tym sezonie zgarnęła już trzy złote medale Mistrzostw Polski. W hali wygrała na 3000 metrów (czytaj więcej), była najszybsza w biegach przełajowych (czytaj więcej), a w maju wywalczyła trzeci tytuł, tym razem na 5000m (czytaj więcej). Podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego podopieczna trenerki Agnieszki Nowakowskiej błysnęła niesamowitą formą aż o cztery sekundy poprawiając rekord życiowy (czytaj więcej). Do Raciborza wybierała się więc jako kandydatka do złota.

Na starcie biegu na 1500 metrów stanęły dwadzieścia trzy zawodniczki. Kazimierska od początku trzymała się początku stawki, a po ośmiuset metrach wyszła na prowadzenie. Rywalki nie miały jednak zamiaru odpuszczać i nie pozwoliły włocławiance zbyt daleko uciec. Na ostatniej prostej zawodniczka Vectry przeprowadziła mocny atak i po niesamowitym finiszu wygrała bieg z czasem 4:25,63, o włos pokonując Oliwię Sarnecką ze Szczecina (4:25,70). Podium uzupełniła Zofia Dudek, reprezentantka MKS Polonii Warszawa (4:27.11).  

Bieg starałam się rozegrać dobrze taktycznie, miałam pewien plan na ten bieg i myślę, ze udało się go zrealizować w 99%, ponieważ popełniłam jeden znaczny błąd, ale wiem o nim ja i trenerka i postaram się więcej go nie popełnić – opowiada Klaudia Kazimierska - Dawno nie cieszyłam się tak z Mistrzostwa Polski, to był dla mnie cudowny start, miałam bardzo silną konkurencję i o złoto było tym razem niezwykle trudno. Szczerze mówiąc to nawet dość mocno się stresowałam, a ostatnio to nie zdarzało się często.

Teraz przed Klaudią najważniejsza impreza sezonu, czyli Mistrzostwa Europy juniorów, które odbędą się w szwedzkim Boras. Biegaczka zapewniła sobie udział w tej imprezie podczas Pucharu Kujaw we Włocławku, gdzie wypełniła minimum PZLA (czytaj więcej). Nasza eksportowa biegaczka ma już międzynarodowe doświadczenie i sukcesy – w ubiegłym roku wywalczyła na Mistrzostwach Europy U 18 brązowy medal będąc jedyną Polką na podium tej imprezy (czytaj więcej).

Nie mam czasu na odpoczynek, bo już za dwa tygodnie czeka mnie trudny start na Mistrzostwach Europy U 20 i tam będę chciała pokazać na co mnie stać – mówi Klaudia - Dzisiejszy bieg pokazał mi w jakim miejscu jestem, ale też bardzo dużo mnie nauczył. Podobnie mogą wyglądać biegi w Borås, czyli może być spokojnie na początku, a druga połowa dystansu będzie o wiele szybsza i bardziej wymagająca.

Na Mistrzostwach Polski wystartował także Sebastian Urbaniak, który specjalizuje się w biegu na dystansie 400 metrów przez płotki. Podopieczny trenera Mariana Nowakowskiego był liderem tegorocznych tabel i głównym faworytem do zwycięstwa w Raciborzu. Po świetnym biegu Sebastian miał ogromną szansę na złoto, jednak uderzył w ósmy płotek i to przekreśliło jego szansę na tytuł. Na szczęście był na tyle szybki, że mimo błędu dobiegł na trzecim miejscu, przy okazji bijąc swój rekord życiowy (53.31) i zdobywając brązowy medal. Wygrał Krzysztof Hołub z Lublina, który osiągnął na mecie czas 52.46, drugi był Adam Jakubowski z Częstochowy z wynikiem 53.10.

Ten medal bardzo mnie cieszy i jednocześnie mobilizuje do dalszej ciężkiej pracy z moim trenerem Marianem Nowakowskim. Po roku współpracy jestem przekonany, że to był przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Mam nadzieję, że w przyszłości zaowocuje to występem na arenie międzynarodowej - mówi Sebastian Urbaniak - Bieg był dobry, niestety uderzyłem w ostatni płotek i to zabrało mi złoto. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony, ponieważ wiem, że mam jeszcze jeden rok w kategorii juniora i będę miał okazję do poprawienia wyników.

LKS Vectra Włocławek zajęła szóste miejsce w klasyfikacji medalowej wśród 71 klubów biorących udział w krajowym czempionacie. Najlepsi byli lekkoatleci z Radomia, drugie miejsce zajęła SKLA Sopot, a trzecie AZS AWF Katowice.

[email protected]
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA